ВСТАНОВЛЕННЯ ВУЛИКІВ – має проводитися на пасіці відповідно до деяких правил.
Насамперед очищають територію пасіки від бур’янів, сміття тощо. Під кожний вулик звільняють майданчики 1 х 1 м, а для того, щоб вони не заростали знову, поверхню посипають щебенем або піском.
Вулики ставлять на чотирьох кілочках. Це оберігає днище й гніздо від вологи, а також запобігає проникненню у вулик різних дрібних комах і шкідників. Довжина кілочка повинна бути 50- 69 см, товщина – 6-8 см. Висота забитого в землю кілочка – 20-40 см, тут висота залежить
Замість кілочків можна використовувати спеціальні підставки-ящики на ніжках. Навесні й пізно восени їх утеплюють.
Рекомендується протягом усього сезону, крім пізньої осені, до прилітних дощок ставити приставні дошки. Ослаблені після зимівлі або навантажені нектаром і пилком бджоли сідають на дошки й легко добираються до льотків.
Вулики слід
Надмірне затінення вулика перешкоджає ранньому й пізньому денному польотам бджіл і може обмежувати природну вентиляцію вулика. Тому розташовувати вулик, наприклад, у лісовому масиві найкраще на вирубках.
Недоцільно розміщати пасіку поруч із чужою, тому що там, можливо, більша кількість вуликів і, відповідно, сильніші сім’ї. Бджоли, що повертаються з узятку, особливо при сильному вітрі, можуть бути притягнуті сильним гулом чужої сім’ї, приєднатися до них і залишитися там жити, що має свою назву – зліт, або наліт.