ЗАПИЛЕННЯ ТОМАТІВ У ТЕПЛИЦЯХ

ЗАПИЛЕННЯ ТОМАТІВ У ТЕПЛИЦЯХ. Бджіл також використовують для підвищення врожайності пасльонових (томати, перець, баклажани) закритого грунту. Пилок томатів липкий і важкий, висипається з пильовиків погано, це утрудняє самозапилення квіток, тому раціонально використовувати на 3. т. бджіл. Як відомо, квітки томатів не мають нектару й запаху, що приваблює бджіл, тому тут застосовують метод дресирування бджіл.

На 3. т. добре використовувати бджолосім’ї, які брали участь у запиленні квіток огірків і мають, крім того, значну кількість розплоду.

їх переносять у теплиці зі цвітучими томатами й дають ароматизований їхніми квітками сироп.

Для 3. т., що займають площу 1000 м2, потрібна одна бджолосім’я. Попередньо в теплиці всі фрамуги та кватирки затягують дрібною сіткою, щоб бджоли не вилітали з неї. До початку цвітіння сильну бджолосім’ю з інтенсивно яйцекладною маткою й різновіковим розплодом розміщають у теплиці. Сім’ї дають у середньому 1 кг перги й 4-5 кг меду. Через 10-12 днів їй дають 0,8-1,2 кг пергового підгодування в поєднанні з 200-300 г цукрового сиропу. Надалі протягом усього періоду масового цвітіння томатів бджолосім’ям через кожні

10-12 днів дають близько 1 кг перги й через 2-3 дні – ароматизований сироп. Регулярне підгодування бджіл пергою дає можливість зберегти їх без підсилення розплодом і заміни іншою, незношеною бджолосім’єю.

Можливим є також інший метод. Сім’ї дають 50-70 г ароматизованого цукрового сиропу, уранці з гнізда видаляють пергу, що викликає в бджіл перговий голод і стимулює їх до збирання пилку з томатів. Як тільки бджоли “включаться” у роботу, у гнізда відразу повертають рамки з пергою. Якщо вчасно не повернути пергові рамки на місце, бджоли через білковий голод знищать розплід.

Бджоли масово працюють на квітках томатів, але якщо з’являється добрий узяток за межами теплиці, вони переходять на нього. Це треба враховувати в роботі й намагатися вирощувати томати так, щоб вони зацвітали трохи раніше, ніж основні весняні медоноси й пилконоси. Якщо ж строки цвітіння збіглися, необхідно загратувати всі фрамуги й застосувати дресирування.

На осінньому 3. т. краще працюють бджоли гірських кавказьких й італійських порід, гірше – карпатські й країнські, тому що до цього часу вони значно скорочують вирощування розплоду й тому стають пасивними.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ЗАПИЛЕННЯ ТОМАТІВ У ТЕПЛИЦЯХ - Бджільництво


ЗАПИЛЕННЯ ТОМАТІВ У ТЕПЛИЦЯХ