УРОК 36
Тема. Дія віднімання. Правило віднімання суми від числа
Мета: вправляти учнів у виконанні обчислень на табличне та поза – табличне віднімання; узагальнити знання про прості задачі на дію віднімання; вдосконалювати обчислювальні навички.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи та для усних обчислень.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
Із завдання № 308 прочитати результати обчислень у порядку зростання.
2. Усна лічба за карткою
Обчислити
Код
24 | 480 | – | 12 000 | 470 | 370 | 560 | 180 | 5 | 24 | 560 | 285 | 2 |
Вираз: ти – переможець.
3. Заповнити таблицю.
Доданок | 1400 | 25600 | 14500 | 2130 | 6000 | 132 |
Доданок | 600 | 68 | 150 | 60 | 830 | 122 |
Сума |
ІІ. Вивчення нового матеріалу
1.
З прикладу на додавання 24 + 16 = 40 скласти два приклади на віднімання.
2. Робота над завданням № 310 Прочитати текст частинами.
3. Бесіда за прочитаним
– Як називаються числа при відніманні?
– Як застосувати послідовність чисел при відніманні?
– Показати на прикладі, як можна віднімати від числа суму.
– Виконати віднімання частинами: 43 – 8.
4. Розв’язання простих задач № 311 (записування розв’язків задач, що мають дію віднімання)
5. Самостійна робота: приклади № 312, 313
6. Групова робота над задачею № 314
– Високий рівень знань – розв’язати задачу самостійно;
– достатній рівень знань – розв’язання задачі за коротким записом умови.
– Середній та початковий рівень знань – розв’язання задачі за поданим планом.
1) Скільки кілограмів становили висівки?
2) На скільки кілограмів більше дістали борошна, ніж висівок?
III. Підсумки уроку
IV. Домашнє завдання
№ 315, 316.