ДВОДОЛЬНІ ЗРОСЛОПЕЛЮСТКОВІ. РОДИНА ГАРБУЗОВІ – КВІТКОВІ РОСЛИНИ

Біологія – універсальний довідник

БІОРОЗМАЇТТЯ

КВІТКОВІ РОСЛИНИ

ДВОДОЛЬНІ ЗРОСЛОПЕЛЮСТКОВІ. РОДИНА ГАРБУЗОВІ

Загальні ознаки. Квітки, як правило, одностатеві: або чоловічі, або жіночі. Чашечка з 5 чашолистків. Віночок з 5 зрослих пелюсток. Колір їх – білий або жовтий, іноді зеленуватий (але не синій, червоний чи фіолетовий!). Тичинок 3 або 5, що часто зростаються одна з одною. Маточка 1. Зав’язь нижня. Формули:

 ДВОДОЛЬНІ ЗРОСЛОПЕЛЮСТКОВІ. РОДИНА ГАРБУЗОВІ   КВІТКОВІ РОСЛИНИ

(риска над цифрою 1 показує, що зав’язь нижня).

Квітки часто одиночні, не зібрані

у суцвіття. Плід – гарбузина або ягода. Повзучі, сланкі або чіпкі трави, з вусиками, що є видозміненими пагонами.

Географія й екологія. 100 родів і 850 видів переважно у тропічних країнах. У помірних областях – лише деякі занесені види.

Харчові рослини гарбузових. Багато гарбузових дуже поширені в культурі. Одна з найрозповсюдженіших овочевих рослин – огірок. Це найбільш холодостійка рослина. У відкритому грунті вирощується на всій території України. Більш теплолюбні дині і кавуни. Кращі сорти дині відомі із середньоазіатських країн, кавунів – із пониззя Волги. Плоди дині можуть досягати 10-12 кг, кавунів – до 20 кг. Найбільші плоди серед усіх рослин у гарбуза – 30 і навіть 40 кг.

Особливе застосування має люфа, яка культивується у тропіках і субтропіках, зокрема на Кавказі. Люфа – висока повзуча рослина. З її плодів виготовляють губки.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ДВОДОЛЬНІ ЗРОСЛОПЕЛЮСТКОВІ. РОДИНА ГАРБУЗОВІ – КВІТКОВІ РОСЛИНИ - Довідник з біології


ДВОДОЛЬНІ ЗРОСЛОПЕЛЮСТКОВІ. РОДИНА ГАРБУЗОВІ – КВІТКОВІ РОСЛИНИ