Генеральні штати

ЄВРОПА ВІЗАНТІЯ АРАБСЬКИЙ СВІТ

§ 14. Англосаксонські королівства

1. Генеральні штати

2. Станова монархія

3. Дофін

4. Жакерія

5. Столітня війна

А) спадкоємний титул феодальних володарів графств на південному сході Франції, із XIV ст. – титул спадкоємців французького престолу;

Б) селянське повстання;

В) війна Англії та Франції в 1337-1453 pp.;

Г) збори представників трьох станів у Франції;

Д) форма феодальної держави, якою керують король і орган станового представництва

2. Покажіть на карті Британські острови.

Які народи їх населяли? Пригадайте, як нині називаються складові частини Великої Британії.

Наприкінці VI ст. значна частина Британії опинилася під владою германських племен. На підкореній території вони утворили сім королівств. Юти першими заснували своє королівство Кент у південно-східній частині Британії. На півдні Британії утворилося три королівства саксів: Вессекс, Ессекс і Сассекс. У північних і центральних районах три королівства належали англам: Нортумбрія, Східна Англія та Мерсія.

Між англосаксонськими королівствами тривало постійне суперництво за лідерство, але згодом під впливом внутрішніх

і зовнішніх чинників назріває необхідність їхнього об’єднання в єдине королівство. Наприкінці VIII ст. прагнення до державної єдності посилилося у зв’язку з появою небезпечного зовнішнього ворога – норманів (вікінгів). Оскільки Вессекс був розташований досить далеко від районів набігів норманів, то це давало йому переваги в боротьбі за першість. У 829 р. вессекський король Егберт об’єднав під своєю владою всі англосаксонські королівства.

В об’єднаній державі помітну політичну роль почав відігравати новий орган – “Рада мудрих”; яка складалася з найвпливовіших представників знаті й разом із королем вирішувала всі життєво важливі справи країни.

 Генеральні штати

З історії англів. Фрагмент гобелена з Байо. 1066 р.

Говірка англів, найуживаніша в країні, із часом лягла в основу англійської літературної мови. Поступово англи, сакси і юти змішалися з місцевим кельтським населенням. Так виник єдиний народ, за яким закріпилася назва англосакси. Англосаксонське суспільство складалося переважно з вільних селян і родової знаті. Крім них, були ще напівзалежні селяни та раби. Із часом з’явилися великі землевласники – лорди, у залежність до яких потрапила значна кількість вільних селян.

Із вторгненням германських племен християнізована ще за римських часів Британія знову повертається до поганської віри. Незалежна від Риму християнська церква збереглася тільки в Ірландії. Тож ірландським ченцям-місіонерам довелося докласти чимало зусиль для навернення англосаксів у християнство. Паралельноз ірландцями за цю благочестиву справу активно взялася також римсько-католицька церква. На перших порах між двома християнськими церквами тривало гостре суперництво. Та зрештою перемогла підтримана королівською владою римська церква. Процес християнізації Британії завершився наприкінці VII ст.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Генеральні штати - Історія


Генеральні штати