Тема. Контрольна робота з мовної теми “Іменник. Прикметник”.
Мета. Перевірити знання і рівень сформованої вмінь, набутих під час опрацювання розділів “Іменник”, “Прикметник”.
Обладнання: картки-завдання.
Хід уроку
I. Організація класу.
II. Виконання контрольної роботи з теми.
I варіант
Вибери правильну відповідь і підкресли або познач її (1 – 4).
1. Іменники змінюються за:
А) за числами і відмінками;
Б) за родами, числами і відмінками;
В) за числами і родами.
2. Іменник завжди вживається
А) орудному відмінку;
Б) місцевому відмінку;
В) родовому відмінку.
3. Підмет у реченні завжди стоїть у:
А) називному відмінку;
Б) знахідному відмінку;
В) будь-якому відмінку.
4. Прикметник зв’язаний у реченні з:
А) іншим прикметником;
Б) дієсловом;
В) іменником.
5. Запиши іменники у формі місцевого відмінка однини.
Калина, круг, око.
6. Від іменників утвори прикметники за допомогою суфіксів – ськ-, – зьк-, – цьк – і запиши їх.
Тернопіль –
Гора –
Чумак –
Буг –
7. Спиши речення, добираючи прикметник до виділеного
Всі вулиці в__________________ заметах.
8. Спиши речення, поширивши його прикметниками.
Зірки пірнули у безодню неба.
II варіант
Вибери правильну відповідь і підкресли або познач її (1 – 4).
1. Початковою формою іменника є форма:
А) називного відмінка однини;
Б) знахідного відмінка однини;
В) родового відмінка однини.
2. Прикметники змінюються:
А) за числами і відмінками;
Б) за родами, числами і відмінками;
В) за родами і числами.
3. Які закінчення у формі орудного відмінка однини мають іменники криниця, тиша, круча?
А) – ою;
Б) – ею;
В) – єю.
4. У якому реченні вжито правильну форму прикметника?
А) Іринка – моя краща подруга.
Б) Іринка – моя найкраща подруга.
В) Іринка – моя сама краща подруга.
5. Запиши іменники у формі місцевого відмінка однини.
Річка, берег, яблуко.
6. Від іменників утвори прикметники за допомогою суфіксів – ськ-, зьк-, – цьк – і запиши їх.
Українець –
Море –
Козак –
Париж –
7. Спиши речення, добираючи прикметник до виділеного іменника. Над прикметником надпиши відмінок, у якому він ужитий.
Скрізь лежить_____________ сніг.
8. Спиши речення, поширивши його прикметниками.
Небо затягнулося хмарами.
III. Збір зошитів.
IV. Підсумок уроку.
– Ставте запитання за змістом контрольної роботи, якщо їх маєте.