ІІ СЕМЕСТР
РОЗДІЛ V
Людина і географічна оболонка
Тема 2. Населення і природокористування
Урок 63. Населення і природокористування
Мета: дати уявлення про природні багатства нашої планети та їх класифікацію; виховувати бережливе ставлення до природних багатств Землі.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: фізична карта світу, атласи, підручник, схеми, кадри з фільмів “Софіївка”, “Охорона природи”.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок
Бесіда
–
– Як впливає промисловість на навколишнє середовище?
– Як впливає транспорт на навколишнє середовище?
– Як впливає видобування корисних копалин на літосферу?
– Назвати комплекси, створені господарською діяльністю людини.
III. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності
IV. Вивчення нового матеріалу
Робота зі словником. Природні ресурси – компоненти природи, які використовуються або можуть бути використані як засоби виробництва та предмети споживання.
Робота зі схемою
Перегляд кадрів із фільмів.
V. Закріплення нових знань, умінь, навичок
Бесіда
– Які ресурси називаються мінеральними?
– Що таке корисні копалини?
– Назвіть види корисних копалин.
– Що отримують з рудних корисних копалин?
– Навести приклади рудних корисних копалин.
– Як використовуються паливні ресурси?
– Навести приклади нерудних корисних копалин.
– Які ресурси називаються земельними?
– Які землі називаються сільськогосподарськими угіддями?
– Назвати найрозоранішу країну Європи.
– Як використовуються земельні ресурси?
– Що таке водні ресурси?
– Назвати основних споживачів водних ресурсів.
– Де зберігається найбільше прісних вод?
– Що таке біологічні ресурси?
– Яке значення біологічних ресурсів?
– До якої групи за ступенем вичерпності відносять мінеральні, земельні, водні й біологічні ресурси.
– Які природні ресурси називають відновлюваними?
– Які природні ресурси називають невідновлюваними? Чому?
VI. Підсумок уроку
VІІ. Домашнє завдання
Опрацювати відповідний параграф підручника.