Мета: формувати уявлення про будову ока, вади зору та методи їх корекції; сформувати знання про принцип дії найпростіших оптичних приладів – фотоапарата, телескопа тощо; розвивати інтерес до вивчення фізики; показати практичну значущість набутих знань.
Тип уроку: комбінований урок.
Обладнання та наочність: різні оптичні прилади, окуляри, модель ока, фотографії найбільших у світі телескопів.
Плакати: “Використання лінз”, “Око та фотоапарат”, “Мікроскоп та телескоп”
Відеофрагмент: дослідження дефектів зору
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
II. Перевірка домашнього завдання
III. Актуалізація опорних знань та вмінь
Запитання для фронтального опитування
– Чому з точки зору фізики око людини можна вважати оптичним пристроєм?
– В яких відомих вам оптичних пристроях використовуються лінзи?
– На який оптичний пристрій схоже око людини?
ІV. Вивчення нового матеріалу
План вивчення нової теми:
– Будова ока.
– Граничний кут зору.
– Відстань найкращого зору.
– Акомодація.
– Вади зору.
–
– Оптичні ілюзії (додаткова інформація)
Опорний конспект
Порівняльна таблиця оптичної системи ока та фотоапарату
Фотоапарат | Око |
Об’єктив | Кришталик |
Діафрагма | Зіниця |
Фотокамера | Склоподібне тіло |
Фотоплівка | Сітківка |
Наведення на різкість | Акомодація |
V. Закріплення нових знань і вмінь
– Користуючись рисунком, розкажіть про будову ока.
– Яку перевагу дає зір двома очима?
– Яке око називають короткозорим? Далекозорим?
– Якими окулярами корегується короткозорість? Далекозорість?
– Як довго школярі вашого віку можуть працювати за комп’ютером? Які вправи можна робити для профілактики стомлення, працюючи на комп’ютері?
VI. Підбиття підсумків уроку
VII. Домашнє завдання
– Завдання за підручником. Вивчити конспект, § 28, стор.183 вправа письмово.
– Завдання за задачником:
– Додаткове завдання. Приготуйте повідомлення за темою: “Як людина може зберегти свій зір?”