УРОК 80
Тема. Ознайомлення з дробами
Мета: пояснити учням утворення дробів; показати запис дробу та ознайомити з термінами чисельник і знаменник; опрацювати складені задачі, які містять знаходження частини числа; формувати обчислювальні навички.
Обладнання: квадрати та смужки для визначення дробу.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. математичний диктант
– Знайти 1/4 від 320, від 100.
– Чому дорівнює 1/3 год., 1/3 хв.?
– Знайти число, якщо 1/2 у його дорівнює 15.
– Усього на столі лежить
– Довжина стрічки 40 см. Її розрізали навпіл. Яка довжина половини стрічки?
– Довжина 1/6 смужки дорівнює 27 см. Яка довжина всієї стрічки?
2. Завдання для опитування
Яка частина прямокутника зафарбована?
3. Знайти 1/5 кг, 1/3 хв., 1/4 год.
II. Вивчення нового матеріалу
Порівняння частин за смужками.
– Що більше – 1/2 чи 1/3? 1/6 чи 1/3? 1/4 чи 1/9?
2. Пояснення вчителя
– Поява частин зумовлена потребою поділити ціле на частини. Проте основною
3. Прочитати дроби.
1/4, 2/3, 4/5, 9/10.
– Що означає кожен дріб?
– Що означає чисельник? Знаменник? (Учні намагаються самостійно визначити значення чисельника й знаменника, вчитель їм допомагає.)
4. Первинне закріплення за вправою № 659
5. Записати дробом (№ 660).
6. Знайти 1/8 від кожного числа: 320, 1600, 10 128, 2 км, 2 год., 4 ц (завдання виконується самостійно).
7. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Коментоване розв’язання задачі № 662
2. Задача з логічним навантаженням № 663
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 664, 665.