ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО ВОДУ

Мета: перевірити, як учні вміють застосовувати свої знання про воду; розвивати пам’ять, мислення, мовлення; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

– Якої шкоди судноплавству завдають сильні шторми?

– Чи була у вас можливість спостерігати повені – сезонні підняття рівня води?

– Як утворюються ущелини і печери в горах?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ви перевірите, як вмієте застосовувати свої знання про

воду.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота за підручником (с. 24-25)

2. Підсумкова перевірна робота

1 варіант

І рівень

Дайте правильну відповідь.

1. Вода у газоподібному стані – це:

А) сніг і лід;

Б) пара;

В) дощ.

2. Вода потрібна:

А) рослинам;

Б) тваринам;

В) усім живим організмам.

3. Вода у газоподібному стані

А) має форму;

Б) не має форми.

4. У природі вода перебуває у ____ станах:

А) двох;

Б) трьох;

В) чотирьох.

5. Град – це:

А) твердий стан води;

Б) рідкий стан води;

В) газоподібний стан води.

6. Роса – це:

А) твердий

стан води;

Б) рідкий стан води;

В) газоподібний стан води.

7. Сніг – це:

А) твердий стан води;

Б) рідкий стан води;

В) газоподібний стан води.

8. Пара – це:

А) твердий стан води;

Б) рідкий стан води;

В) газоподібний стан води.

II рівень

9. Підкресліть властивості води-рідини.

Безбарвна, має форму, текуча, має запах, прозора.

10. Доповніть твердження.

У які пори року в природі відбуваються такі перетворення води:

З рідкого стану – в твердий?

З рідкого стану – в газоподібний?

(Узимку, навесні, влітку, восени)

11. Які речовини не розчиняються у воді? Підкресліть.

Крейда, сіль, глина, олія, пісок, цукор.

12. Установіть відповідність.

Твердий стан води -1 °C

-12 °С

Рідкий стан води +15 °С

13. Доповніть твердження.

Вода з ____ стану переходить у ____ при ____.

(Рідкий, газоподібний, при охолодженні)

III рівень

Поміркуйте. Запишіть свої міркування.

14. Чому взимку під час сильних морозів можуть руйнуватися водопровідні труби?

15. Чому плями від олії не можна змити водою?

2 варіант

І рівень

Дайте правильну відповідь.

1. Вода у твердому стані – це:

А) сніг і лід;

Б) пара;

В) дощ.

2. Без води не можуть жити:

А) рослини;

Б) тварини;

В) усі живі організми.

3. Вода у рідкому стані:

А) має форму;

Б) не має форми.

4. Іній – це:

А) твердий стан води;

Б) рідкий стан води;

В) газоподібний стан води.

5. Туман – це:

А) твердий стан води;

Б) рідкий стан води;

В) газоподібний стан води.

6. Дощ – це:

А) твердий стан води;

Б) рідкий стан води;

В) газоподібний стан води.

7. Лід – це:

А) твердий стан води;

Б) рідкий стан води;

В) газоподібний стан води.

8. Доповніть речення.

Без води – ____ рослини, ____ тварини.

(Гинуть, засихають)

II рівень

9. Підкресліть властивості льоду.

М’який, твердий, має запах, прозорий, безбарвний.

10. Доповніть твердження.

У які пори року в природі відбуваються такі перетворення води:

З газоподібного стану – в рідкий? ____

З твердого стану – в рідкий? ____

(Узимку, навесні, влітку, восени)

11. Які речовини розчиняються у воді? Підкресліть.

Крейда, сіль, глина, олія, пісок, цукор.

12. Установіть відповідність.

Твердий стан води -7 °С

+1 °С

Рідкий стан води +10 °С

13. Доповніть твердження.

Якщо нагрівати ____, то ____ перетворюються на ____.

(Воду, вони, сніг і лід)

III рівень

Поміркуйте. Запишіть свої міркування.

14. Чому в акваріумі добре видно рибок, рослини, пісок?

15. Знайдіть помилки. Запишіть кожне речення правильно.

Більшу частину поверхні Землі займає суша.

Вода є не в кожній живій істоті.

Прісної води на Землі багато.

Оцінювання

І рівень. Кожне завдання оцінюється 1 балом.

II рівень. Кожне завдання оцінюється 2 балами.

III рівень. Кожне завдання оцінюється 3 балами.

Максимальна кількість балів – 24.

Для оцінювання потрібно поділити суму набраних учнем балів на два.

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– Які труднощі виникли під час перевірної роботи? Чи вдаюся вам їх подолати?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО ВОДУ - Плани-конспекти уроків по натурології


ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО ВОДУ