Урок 120
Тема. Підготовка до підсумкової роботи за рік
Мета: актуалізувати знання і вміння, набуті за рік; розвивати мовні вміння; виховувати вміння працювати самостійно й співпрацювати у парі і групі.
ХІД УРОКУ
I. Перевірка домашнього завдання (вправа 235)
Перший учень з місця читає виписані словосполучення, пояснює дописані закінчення.
Другий учень на дошці записує розбір за будовою виділених слів.
II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання
З дошки
Сім, веселий, сумно, гратися, дерево, вона, щоранку,
– На які групи можна розділити ці слова? Поясніть.
– Як назвати ці групи одним словом?
III. Оголошення теми і мети уроку
– Сьогодні згадаємо все, що ми знаємо з вами про різні частини мови, а також написання вивчених нами словникових слів.
IV. Закріплення та систематизація знань
1. Робота в парах (за вправою 237)
– Як змінюються іменники (прикметники, дієслова, числівники, займенники)?
– А що ви можете розповісти про прислівник?
2. Вибіркове списування
Із словникових слів, надрукованих на форзаці підручника, виписати групу
– Поясніть правопис цих слів.
– До якої групи належать слова, які ви не виписали? Доведіть.
– Виберіть іменники з ненаголошеним голосним у корені.
– Розберіть за будовою ззаду, океан.
3. Робота у парах за варіантами (вправа 238)
І варіант – опрацьовує перше речення; ІІ варіант – друге речення; ІІІ варіант – третє речення.
Перевірка – індивідуальне опитування.
4. Розвиток зв’язного мовлення. Колективне усне опрацювання вправи 236
V. Підсумок уроку. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання
VI. Домашнє завдання
Підготуватися до контрольної роботи.