Мета: поглибити знання про особливості поширення світла на межі двох середовищ; сформувати знання про закони відбивання світла; розвивати логічне мислення при поясненні фізичних явищ; показати практичне застосування вивченої теми.
Тип уроку: комбінований урок.
Обладнання та наочність: досліди з заломлення світла (склянка з рідиною та олівцем, лазер, скляна призма).
Плакати: “Заломлення світла”, “Повне відбивання світла”.
Відеофрагмент: заломлення світла.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього
ІІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь
Запитання для фронтального опитування
– Що називається світловим променем?
– Що відбувається, якщо промінь світла падає на поверхню води або скла?
ІV. Вивчення нового матеріалу
План вивчення нової теми
– Явище заломлення світла.
– Закони заломлення світла.
– Явище повного відбивання.
Опорний конспект
Поняття синуса і косинуса доцільно використовувати у класах з відповідним рівнем навчальних
V. Закріплення нових знань і вмінь
– Що називають кутом падіння та кутом заломлення світла?
– Чому дорівнює кут заломлення світла, якщо світловий промінь падає перпендикулярно до поверхні?
– Світло переходить зі скла до повітря. Порівняйте кути падіння та заломлення.
– Світло переходить з повітря у воду. Порівняйте кути падіння та заломлення.
– Накресліть подальший хід променя крізь скляну пластину.
VI. Підбиття підсумків уроку
VII. Домашнє завдання
– Завдання за підручником. Вивчити конспект, § 23, 24, стор.154 вправа письмово.
– Завдання за задачником:
– Додаткове завдання. Накресліть подальший хід променя крізь скляну призму