Урок 18
Тема. Типи текстів. Прийоми форматування текстів
Мета:
1. Навчити дітей формувати текст.
2. Розвивати логічне мислення, пам’ять.
3. Виховувати самостійність, цікавість до інформатики.
Обладнання: програма “Word Pad”
Хід уроку
І. Організаційний момент. Техніка безпеки.
Гарно, дружно працювати,
Інформатику добре знати.
– Які правила поведінки у комп’ютерному класі ви знаєте?
ІІ. Перевірка домашнього завдання. Бесіда.
– З яких частин складається текст?
– Що таке тема
– Що таке абзац?
U Розминка.
– Давайте пригадаємо, які типи текстів ми вивчали на уроках української мови. Я читаю текст, а ви визначаєте, його тип.
Виліз їжачок зі свого зимового лігва і почав чиститись. Він терся об кущі та гілочки. Потім облизав себе язичком. Подивився їжачок навкруги, струснувся і побіг на полювання. (Розповідь)
Ось їжачок. Сам він сірий. Має гострі колючки. У нього маленькі лапки і гостра мордочка. Цікава тваринка. (Опис)
Їжак – корисна тваринка. Він полює за шкідливими жуками та мишами і цим приносить користь. Їжаків треба охороняти. (Міркування)
–
– З яких частин складається текст-міркування?
–
ІІІ. Робота над новим матеріалом
– Сьогодні на уроці ми повторимо те, що знаємо про типи тексту.
1. Робота з підручником.
Відкрийте свої підручники на сторінці 38. Перед вами 3 тексти, біля заголовків яких стоять цифри та арифметичний вираз.
– Давайте прочитаємо кожний текст та визначимо його тип. Читаємо перший текст.
– Який це текст? Доведіть.
– Який другий текст? Третій?
– Якщо правильно визначили типи текстів, то, встановивши
Цифри в арифметичний вираз і обчисливши його значення, отримаємо результат у правій частині рівності 4.
2. Фізкультхвилинка
Прокинулися ведмедики,
До сонця потягнулись.
Швиденько повернулись.
Присіли 2-3 рази,
А потім підстрибнули,
Повільно походили
І зарядку закінчили.
ІV. Робота з программою “Word Pad”.
Запуск програми.
1. Пуск.
2. Програми.
3. Стандартні.
4. “Word Pad”.
Відтворимо збережений текст у редакторі “Word Pad”.
1. Відкриття документа.
2. Мої документи.
3. Назва файлу (урок 17)
Пояснення формування тексту (назви кнопок форматування, їх застосування за малюнком на ст. 39).
– Зверніть увагу, що всі дії над рядком чи абзацом виконуються з попереднім його виділенням.
U Релаксація.
Уявити перед собою колесо велосипеда, яке обертається, та, помітивши на ньому певну точку, слідкувати за обертом цієї точки. Спочатку в один бік, потім в інший, Повторити тричі
V. Логічна сторінка “Для розумників і розумниць”.
1. Завдання у підручнику ст. 39
2. Склади якомога більше слів (біля 40) із букв слова активність
VІ. Підсумок уроку
– Які типи текстів?
– Які особливості кожного з них?
– Що означає форматування тексту?
Додаток