ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 7. ТОЧКА, ЛІНІЯ. ПРЯМІ ЛІНІЇ (ВЕРТИКАЛЬНІ, ГОРИЗОНТАЛЬНІ, ПОХИЛІ). КРИВА ЛІНІЯ. ЛАМАНА ЛІНІЯ. ЗАМКНЕНА І НЕЗАМКНЕНА ЛІНІЇ. УТВОРЕННЯ МНОЖИН
Мета: ознайомити учнів зі складом числа 3, трикутником, його елементами; дати поняття про пряму, криву та ламану лінії; вчити креслити лінії; розвивати мислення; виховувати старанність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
Киця Мурка на
Взула шовкові панчішки.
Та одна десь загубилась.
Скільки в киці залишилось?
2. Гра “Не позіхай, продовжуй”
– Назвіть числа від 1 до 10; від 10 до 1.
3. Логічні задачі
– З-за пенька показалося 6 заячих вух. Один зайчик утік. Скільки вух тепер видно з-за пенька? Скільки там зайців?
– У норі блищало 6 очей. Скільки вовків сиділо у норі?
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (С. 13)
Завдання 1
– На малюнку ви бачите точку. Це точка-мандрівниця. Багато точок утворюють пряму. Ця лінія без початку і кінця. Прямі лінії бувають вертикальні,
Завдання 2
– Це крива і ламана лінії.
Завдання 3
– Бувають лінії замкнені і незамкнені.
– Назвіть кожну лінію.
Завдання 4
– Що намальовано?
– Утворіть множини за кольором; за розміром. Скільки елементів у кожній множині?
Завдання 5
Робота в зошиті
– Намалюйте лінії за зразком.
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розпізнавання ліній на практиці
Учитель кидає мотузку на стіл.
– Яка лінія вийшла? (Крива лінія)
– А зараз дівчинка візьме за один кінець мотузки, а хлопчик – за інший кінець мотузки. Натягніть її.
– Яка лінія вийшла? {Пряма)
2. Гра “Відгадай, яка лінія?”
– Кольорове коромисло
Через річку повисло. (Веселка. Крива лінія)
– Хто всю ніч по даху б’є та постукує,
Бурмотить і співає, заколисує? (Дощ, прямі лінії)
– Висить сито
Не людьми звито. (Павутиння. Криві лінії)
3. Практична робота в зошиті
– Синім олівцем накресліть пряму лінію, а зеленим – криву.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– З якими лініями ви ознайомилися?
– Наведіть приклади таких ліній.