Музика, не згадуючи ні про що, може сказати все.
Ілля Еренбург
Мета. Ознайомити учнів з музичними творами тричастинної будови; пояснити учням визначення “знаки альтерації”; збагачувати музичні враження від прослуховування українських народних танців; розвивати творчі зді – ! бності, виконавські навички; удосконалювати співацькі навички; виховувати естетичний смак, толерантність, милосердя, любов до рідної зем – ‘ лі та гордість за неї; засобами української народної творчості виховувати любов до музики, рідного народу.
Методично-дидактичне
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Доброго ранку! Доброго дня!
Хай плещуть долоньки!
Хай тупають ніжки! Працюють голівки!
Доброго ранку! Доброго дня!
Бажаю вам я здоров’я й добра!
1. Вхід до класу під звучання пісні (за вибором учителя).
2. Музичне привітання.
IV. Повідомлення теми уроку.
1. Робота з підручником,
2. Музичний калейдоскоп, с. 93.
3. Музична гра “Ой вийтеся, огірочки” (див. урок № 28).
4. Музична абетка, с. 93.
V. Слухання музики. Едвард Гріг “Танець Анітри”.
1. Загальні відомості про композитора Едвард Гагеруп Гріг (див. урок № 8).
2. Слухання музичного твору.
3. Обговорення.
VI. Фізкультхвилинка.
Цифри
Хід вправи. Стоячи, за інструкціями вчителя виконуємо вправу:
– Зараз ми будемо писати цифри у незвичний спосіб.
Цифру І “пишемо” носом, (кажемо і виконуємо)
Цифру 2 – підборіддям,
Цифру 3 – правим плечем,
Цифру 4 – лівим плечем,
Цифру 5 – “пишемо” правим ліктем,
Цифру 6 – лівим ліктем,
Цифру 7 – правим коліном,
Цифру 8 – лівим коліном,
Цифру 9 – правою ногою,
А десяточку – “хвостиком”.
VII. Вивчення пісні.
Українська народна пісня “Соловеєчку, сватку, сватку” – розучування.
1. Слухання пісні у виконанні вчителя чи фонограми +.
2. Робота над піснею.
VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.
1. Аналіз почутого.
2. Цікаві розповіді.
3. Робота в зошиті.
IX. Підсумок уроку. Релаксація.
X. Вихід з класу нід звучання пісні (за вибором учителя).