Тема 2. УКРАЇНА В ПЕРШІ ПОВОЄННІ РОКИ
(1945 р. – початок 1950-х років)
§ 7. УКРАЇНА В ПІСЛЯВОЄННІЙ ВІДБУДОВІ
2. Україна в ООН і міжнародних організаціях.
Пережиті людською цивілізацією дві світові війни вимагали створення міжнародної організації, яка б сприяла підтриманню й зміцненню миру та безпеки в усьому світі. Так виникла ідея створення Організації Об’єднаних Націй (ООН).
Щоб збільшити своє представництво в цій організації, Й. Сталін на Кримській (Ялтинській) конференції запропонував уключити до складу майбутньої ООН
Зала асамблеї ООН. м. Нью-Йорк (США)
Республіки
6 травня 1945 р. українська делегація прибула до Сан-Франциско на установчу конференцію ООН і була залучена до роботи в різних комісіях і комітетах, які працювали над підготовкою статуту та перших документів ООН. На першій сесії Генеральної Асамблеї ООН Україну було обрано до складу Економічної і Соціальної Ради, а протягом 1948-1949 pp. вона була постійним членом головного органу ООН – Ради Безпеки. Представники УРСР увійшли до Всесвітньої Ради Миру.
У липні-жовтні 1946 р. українська делегація брала участь у Паризькій мирній конференції з приводу врегулювання кордонів на Балканах. У лютому 1947 р. уклала мирні договори з Італією, Румунією, Угорщиною, Болгарією і Фінляндією. У 1948 р. вона взяла участь у Дунайській конференції з питань судноплавства на р. Дунай.
До 1950 р. УРСР отримала членство у 20 міжнародних організаціях. Вона підписала або приєдналася до багатьох міжнародних угод, договорів, конвенцій, спрямованих на розвиток дружніх зв’язків між народами. У 1954 р. Україна стала членом ЮНЕСКО – постійної комісії ООН з питань освіти, науки та культури.