Україна в ООН і міжнародних організаціях

Тема 2. УКРАЇНА В ПЕРШІ ПОВОЄННІ РОКИ

(1945 р. – початок 1950-х років)

§ 7. УКРАЇНА В ПІСЛЯВОЄННІЙ ВІДБУДОВІ

2. Україна в ООН і міжнародних організаціях.

Пережиті людською цивілізацією дві світові війни вимагали створення міжнародної організації, яка б сприяла підтриманню й зміцненню миру та безпеки в усьому світі. Так виникла ідея створення Організації Об’єднаних Націй (ООН).

Щоб збільшити своє представництво в цій організації, Й. Сталін на Кримській (Ялтинській) конференції запропонував уключити до складу майбутньої ООН

усі радянські республіки. Дипломати західних держав нейтралізували цю спробу. Вони вказали на те, що жодна з радянських республік не є суб’єктом міжнародного права і не має міністерств закордонних справ. Однак Радянський Союз продовжив боротьбу за голоси в майбутній міжнародній організації. Радянське керівництво створило в Україні та Білорусії республіканські наркомати іноземних справ. Це дало можливість керівництву Радянського Союзу водночас із СРСР уключити до ООН УРСР і БРСР. Головним аргументом стали незаперечні факти:

 Україна в ООН і міжнародних організаціях

Зала асамблеї ООН. м. Нью-Йорк (США)

Республіки

найбільше постраждали від воєнних дій та зробили вагомий унесок у розгром нацизму.

6 травня 1945 р. українська делегація прибула до Сан-Франциско на установчу конференцію ООН і була залучена до роботи в різних комісіях і комітетах, які працювали над підготовкою статуту та перших документів ООН. На першій сесії Генеральної Асамблеї ООН Україну було обрано до складу Економічної і Соціальної Ради, а протягом 1948-1949 pp. вона була постійним членом головного органу ООН – Ради Безпеки. Представники УРСР увійшли до Всесвітньої Ради Миру.

У липні-жовтні 1946 р. українська делегація брала участь у Паризькій мирній конференції з приводу врегулювання кордонів на Балканах. У лютому 1947 р. уклала мирні договори з Італією, Румунією, Угорщиною, Болгарією і Фінляндією. У 1948 р. вона взяла участь у Дунайській конференції з питань судноплавства на р. Дунай.

До 1950 р. УРСР отримала членство у 20 міжнародних організаціях. Вона підписала або приєдналася до багатьох міжнародних угод, договорів, конвенцій, спрямованих на розвиток дружніх зв’язків між народами. У 1954 р. Україна стала членом ЮНЕСКО – постійної комісії ООН з питань освіти, науки та культури.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Україна в ООН і міжнародних організаціях - Історія


Україна в ООН і міжнародних організаціях