Варіаційний розвиток. Сюжетний розвиток. Михайло Завадський Шумка

Грай завжди так, ніби тебе слухає артист.

Роберт Шуман

Мета. Збагачувати уявлення учнів про варіаційний розвиток музичного твору; вчити їх емоційно сприймати музику; формувати в учнів інтерес до музичного мистецтва; розвивати музичний слух, творчі здібності, уміння розрізняти народні танці; виховувати всебічно розвинену особистість, яка любить і поважає музику у всіх її проявах.

Методично-дидактичне забезпечення уроку. Музичний інструмент (за наявності – фортепіано, баян, акордеон), музично-темброві інструменти, програвач

СО, “Хрестоматія” та “Фонохрестоматія” з музики 3 клас.

Хід уроку

I. Організаційна частина.

Знову день почався, діти,

Ви зібрались на урок.

Тож пора нам поспішати,

Кличе в подорож дзвінок.

Сьогодні в нас урок звичайний,

Та вчить багато нас чому.

Хай буде він для нас повчальний,

За це подякуєм йому.

1. Вхід до класу під звучання пісні (за вибором учителя).

2. Музичне привітання.

Урок музики у нас Запросив усіх у клас.

Привітаймось дружно всі,

До, ре, мі, фа, соль, ля, сі!

Плесніть діти кілька раз,

До роботи всі гаразд!

Привітаймось

дружно всі,

До, ре, мі, фа, соль, ля, сі!

II. Розспівування.

 Варіаційний розвиток. Сюжетний розвиток. Михайло Завадський Шумка

IV. Повідомлення теми уроку.

1. Робота з підручником, с. 70.

2. Музична абетка, с. 70.

3. Музична гра Василя Верховинця “Пташка маленька” (див. урок N9 18).

V. Слухання музики.

Михайло Завадський “Шумка”.

1. Загальні відомості про композитора.

Михайло Адамович Завадський – український композитор, музичний педагог, піаніст польського походження.

Народився 7 серпня 1828 року в селі Михалківцях (нині Ярмолинепького району Хмельницької області).

У 1862-1863 роках навчався в Київському університеті імені Святого Володимира.

Працював учителем співу в Києві та Кам’янці-Подільському.

Помер 17 березня 1887 року в рідному селі на 59-му році життя.

2. Слухання твору.

3. Обговорення твору.

VI. Фізкультхвилинка.

Ходить білочка по лісі

Ходить білочка по лісі (діти ходять по кімнаті)

По високому, густому,

(розводять руки, піднімають руки вгору)

По зеленому, рясному.

(відводять руки в сторони, стежать поглядом)

В неї стежечок багато:

(відводять руку в загадану сторону)

По землі і по деревах (стежать поглядом)

Справа стежечка – до зірки,

(простягають руки вправо)

Зліва стежечка – до шишки,

(простягають руки вліво, стежать поглядом)

Ззаду стежка – до горішка.

(повертаються назад)

VII. Вивчення пісні.

Слова Євгена Левченка, музика Анни Олейникової “Рушничок” – розучування.

1. Слухання пісні у виконанні вчителя чи фонограми +.

2. Робота над піснею.

3. Повторення вивчених пісень.

VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.

1. Аналіз почутого.

2. Цікаві розповіді.

3. Робота в дошиті.

IX. Підсумок уроку. Релаксація.

 Варіаційний розвиток. Сюжетний розвиток. Михайло Завадський Шумка


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)


Варіаційний розвиток. Сюжетний розвиток. Михайло Завадський Шумка - Плани-конспекти уроків по музиці


Варіаційний розвиток. Сюжетний розвиток. Михайло Завадський Шумка