УРОК 6
Тема. Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число
Мета: вправляти учнів у виконанні письмового ділення, проаналізувати розв’язання складеної задачі; закріплювати вміння знаходити частину від числа.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця умови задачі, геометричний матеріал.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка наявності домашнього завдання
2. Завдання для опитування
1) Виконати письмово ділення: 471 : 3, 624 : 6, 506 : 6.
2) Донька
3) На скільки одиниць зменшиться число 768, якщо в ньому поміняти місцями дві перші цифри?
4) Знайти суму чисел у другому і третьому прикладах, користуючись першою сумою.
9 + 5 + 8 = 22
29 + 25 + 28 =
309 + 305 + 308 =
3. Робота за картками
Картка 1 (високий рівень знань)
А) Обчислити: 325 – 4, 343 : 7.
Б) На клумбі росте 5 рядів по 13 квітів й 6 рядів по стільки ж кущів троянд. Скільки всього квітів й кущів росло на клумбі? Розв’яжи задачу двома способами.
Картка 2 (достатній та середній рівень)
А) Першого
Б) Обчислити: 291 – 2, 696 : 4.
4. Усне розв’язання рівнянь № 51
5. Розв’язання “ланцюжків”
Поставити відповіді у порядку зростання й відгадати слово.
II. Розв’язання вправ і задач на знаходження частини від числа
1. Назвати, яку частину замальовано.
– На скільки рівних частин поділено кожний прямокутник?
– Як називається не замальована частина у прямокутниках?
– Скільки таких частин у прямокутниках? Записати, яку частину замальовано.
2. Накреслити відрізок довжиною 9 см, показати – 1/3 частину його довжини.
3. Робота з підручником. Завдання № 45
4. Розв’язання задач
1) Коментоване розв’язання задачі № 46.
2) Самостійне розв’язання задачі № 49.
(З більш слабкими учнями розв’язує задачу вчитель, учні з високим рівнем знань працюють самостійно.)
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Повторення алгоритму ділення трицифрового числа на одноцифрове (вправа № 47)
2. Самостійне розв’язання прикладів № 48
3. Фізкультхвилинка
4. Розв’язання задачі № 50 за таблицею
Час | Відстань | Швидкість | |
По озеру | 2 год. | 52 км | ? км/год. |
По річці | 4 год. | 124 км | ? км/год. |
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 52, 53.