ХАРАКТЕР ЛЮДИНИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. ВИЗНАЧЕННЯ ПОЗИТИВНИХ І НЕГАТИВНИХ РИС ХАРАКТЕРУ КАЗКОВИХ ГЕРОЇВ

Мета: сформувати уявлення учнів про якості особистості; навчати школярів розпізнавати позитивні і негативні риси характеру, визначати риси характеру літературних персонажів; виховувати бажання вдосконалювати позитивні риси характеру і стримувати негативні.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

– Придивіться одне до одного. Які ви всі різні! Кожен із вас відрізняється зростом, рисами обличчя, кольором шкіри, очей. Та є між вами ще одна відмінність – де настрій.

З’ясуймо, з яким настроєм

ви прийшли на сьогоднішній урок.

У кожного з вас на парті знаходяться картки, на яких зображено контури людського обличчя. Домалюйте, будь ласка, контур рота, який відповідає теперішньому вашому настрою: хороший настрій; нормальний настрій; поганий настрій.

– А тепер покажіть ці обличчя мені.

– Як бачимо, хоча ви і знаходитеся в однакових умовах, але кожен з вас має різний настрій. Чому один з вас байдужий, другий – стривожений, а третій – спокійний?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Ми починаємо вивчати новий розділ “Здоровий дух”. У ньому ви дізнаєтесь про характер людини,

самооцінку характеру, про уяву і здоров’я, про те, як навчитись учитися та відпочивати. Тема нашого уроку – “Характер людини”.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 121-122)

– Що таке характер, натура, вдача людини?

– Які бувають риси характеру?

– Розгляньте малюнок на с. 121. Наведіть приклади позитивних рис характеру.

– Наведіть приклади негативних рис характеру.

– З чого можна зробити висновок про характер людини?

– Що дає знання характеру людини?

– Що дає знання свого характеру?

– Розгляньте фотографії на с. 122. Доведіть, що характер позначається на здоров’ї самої людини та її оточення.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Продовження роботи за підручником (с. 122-123)

1) Читання вірша І. Сварника “Найкраща риса”.

– Назвіть героїв вірша І. Сварника “Найкраща риса”.

– Про які людські риси говорили рослини? Перелічи ці риси.

– Яку думку висловила людина? Чи можна з нею погодитися?

– Про які риси характеру ви дізналися? Це позитивні чи негативні риси характеру?

2) Розгадування ребуса.

Характер.

3) Робота в парах.

Учні по черзі називають позитивні риси характеру сусіда по парті. Учитель пропонує скористатися таблицею “Риси характеру” (додаток).

Риси характеру

Позитивні

Негативні

Акуратний

Байдужий

Вдумливий

Безтурботливий

Ввічливий

Боягузливий

Відвертий

Брехливий

Відповідальний

Вередливий

Дисциплінований

Грубий

Добрий

Егоїстичний

Доброзичливий

Жадібний

Довірливий

Заздрісний

Дотримується слова

Замкнутий

Життєрадісний

Злий

Ініціативний, завзятий

Зневажливий до інших

Лагідний

Легковірний

Має почуття власної гідності

Лінивий

Мужній

Невитриманий

Надійний

Недоброзичливий

Наполегливий

Недовірливий

Поступливий

Нескромний

Прагне подолати труднощі

Нечуйний

Працелюбний

Нещирий

Приємний

Образливий (постійно зосереджується на собі та своїх переживаннях)

Принциповий

Розумний

Скромний

Причіпливий

Сміливий

Потайний

Сором’язливий

Розв’язний

Стриманий

Самовпевнений

Сумлінний

Скупий

Терплячий

Страх перед труднощами

Товариський

Схильний до кепкування та глузування

Турботливий

Цілеспрямований

Схильний до суперечок

Чесний

Хвалькуватий

Чуйний

Щирий

4) Практична робота.

– Розгляньте малюнок на с. 121. До якої казки цей малюнок?

– Визначте позитивні та негативні риси характеру героїв казки “Котигорошко”.

– Чого навчає ця казка?

– Які ще риси характеру ви знаєте?

– Пригадайте і назвіть героїв казок з позитивними і негативними рисами характеру. Запишіть їх на дошці та проаналізуйте, які риси характеру вам подобаються, а які – ні. Які з них завдають шкоди здоров’ю, а які,- навпаки, зміцнюють його.

Запам’ятайте! Характер людини впливає на здоров’я. Людина може змінити риси свого характеру.

2. Гра “Угадай, хто це”

– Сукупність видимих ознак людини (колір очей, волосся, зріст) – це її зовнішність. Якості, що виявляються у поведінці людини,- це її характер.

Пограйте в гру. Ведучий виходить з класу, а всі решта домовляються, кого з них він має вгадати. Повернувшись до класу, ведучий може поставити три запитання про зовнішність або риси характеру людини, а після цього назвати її ім’я. Наступним ведучим стає той, чиє ім’я вгадали.

Наприклад:

– Це хлопчик?

– Ні!

– В неї довге волосся?

– Так!

– Вона сміхотлива?

– Так!

– Це Іринка.

– Правильно!

Запам’ятайте! Характер людини виявляється у її поведінці.

3. Чому так говорять?

– Як ви розумієте вислів: “Очі – дзеркало душі людини”?

– Що мають на увазі, коли кажуть про когось: “Людина з великої літери”?

– Що, на вашу думку, означають слова “добрий характер”, “лагідна вдача”?

Запам’ятайте! Внутрішня краса людини важливіша за зовнішню.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Бесіда

– Що таке характер?

– Які риси характеру притаманні і дівчаткам, і хлопчикам?

– Які риси маминого характеру вам подобаються? А татового?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ХАРАКТЕР ЛЮДИНИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. ВИЗНАЧЕННЯ ПОЗИТИВНИХ І НЕГАТИВНИХ РИС ХАРАКТЕРУ КАЗКОВИХ ГЕРОЇВ - Плани-конспекти уроків по валеології


ХАРАКТЕР ЛЮДИНИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. ВИЗНАЧЕННЯ ПОЗИТИВНИХ І НЕГАТИВНИХ РИС ХАРАКТЕРУ КАЗКОВИХ ГЕРОЇВ