ЗИМОВІ СОРТИ – ЯБЛУНЯ – НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ

Сад і город (енциклопедія)

НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ

ЗИМОВІ СОРТИ

Аврора. Сорт виведений на Кримській дослідній станції садівництва. Вік плодоносіння – 5-6 років. Сорт належить до середньорослих, зимостійких, відзначається високою стійкістю до грибкових захворювань. Однак яблуні цього сорту вимогливі щодо вологості грунту. Середня вага плодів 150 г, забарвлення ясно-зелене із широким рум’янцем. М’якоть соковита, із приємним ароматом. Сорт відзначається доброю лежкістю плодів, які в холодильнику зберігаються до весни.

Айдаред.

Сорт виведений у США. Вік плодоносіння – 4-5 років. Сорт належить до середньорослих, скороплідних, зимостійких. Недоліком є слабка стійкість до грибкових захворювань. Яблуні цього сорту дають урожай до 200 кг із дерева, не схильні до періодичності плодоносіння. Середня вага плодів 100-150 г, забарвлення темно-малинове, на смак – кислувато-солодкі, дуже соковиті. Яблука характеризуються високою лежкістю, у холодильнику зберігаються до весни.

Банан зимовий. Сорт виведений у США. Дерева середньорослі, вік плодоносіння – 4-5 років. На карликових підщепах квіткові бруньки закладаються в однолітніх

саджанців, а на другий рік після садіння дерева починають плодоносити. Сорт відзначається високою щорічною врожайністю, але дуже вимогливий до вологи, нестійкий до грибкових захворювань, зимостійкість середня. Середня вага плодів 150-180 г, забарвлення ясно-жовте з яскраво-червоним рум’янцем. М’якоть ясно-жовта, на смак солодка із сильним ароматом. Термін зберігання плодів – 1-1,5 місяця, у холодильнику – до півроку.

Бойкен. Сорт виведений у Німеччині. Належить до пізньозимових. Дерева середньорослі, вік плодоносіння – 5-6 років. До переваг сорту належить висока врожайність, добра лежкість плодів. До недоліків – кислий смак, слабка стійкість дерев до попелюхи.

Голден делішес. Сорт виведений у США, вік плодоносіння – 4-5 років. Дерева цього сорту середньорослі, характеризуються непоганою зимостійкістю, вони стійкі до попелюхи, але хворіють на парші. Перевагами сорту є висока врожайність і регулярне плодоносіння. Середня вага плодів 150 г, забарвлення 30лотаво-жовте. М’якоть кислувато-солодка, дуже соковита. Плоди зберігаються недовго, тому їх закладають у холодильники.

Джонатан. Сорт виведений у США. Вік плодоносіння – 4-5 років, дерева середньорослі. Перевагою сорту є висока врожайність, чудові смакові якості плодів і добра їхня лежкість у холодильнику. Недолік – слабка зимостійкість і погана стійкість до попелюхи.

Джонаголд. Сорт виведений схрещуванням сорту Джонатан із Голден делішес. У результаті отримані дерева, стійкі до грибкових захворювань. Середня вага плодів 100 г„ забарвлення жовтувате, м’якоть соковита, солодка, у холодильнику плоди зберігаються до травня. Сорт досить стійкий до нестачі вологи.

Джонаред. Практично сорт не відрізняється від Джонатана, але плоди забарвлені яскравіше й на смак кращі.

30ря Поділля. Дуже врожайний сорт, вік плодоносіння – 5- 6 років. Нормальна зимостійкість, але хворіє на парші. Середня вага плодів 120 г, забарвлення дуже гарне, яскраво-червоне. Смак кисло-солодкий. У холодильнику плоди зберігаються до квітня.

Зірочка. Сорт виведений у Росії. Вік плодоносіння – 4-5 років. Сорт належить до пізньостиглих, у холодильнику плоди зберігаються до лютого. Середня вага плодів 90 г, забарвлення темно-червоне, смак кисло-солодкий. Дерева цього сорту середньорослі, характеризуються гарною зимостійкістю, середньою стійкістю до паршів.

Зимове лимонне. Дерево середньоросле, вік плодоносіння – 4-5 років. Середня вага плодів 90 г, забарвлення ясно-жовте, смак кисло-солодкий. Сорт характеризується високою зимостійкістю та стійкістю до паршів.

Зимове Плесецького. Сорт відзначається високою зимостійкістю й середньою стійкістю до грибкових захворювань. До переваг належить висока врожайність, приємний смак плодів, які мають до того ж привабливе яскраво-червоне забарвлення. Це один із найбільш лежких сортів, у сприятливих умовах яблука зберігаються до травня-червня наступного року.

Кальвіль сніжний. Один з найпоширеніших зимових сортів яблук. Дерева середньорослі, вік плодоносіння – 5-6 років. Перевагою сорту є висока зимостійкість, урожайність, стійкість до грибкових захворювань. Дерева не схильні до періодичності плодоносіння.

Київське зимове. Сорт належить до зимостійких, високоврожайних. Дерева середньорослі, вік плодоносіння – 5-6 років. Середня вага плодів 90 г, забарвлення смугасте, смак кисло-солодкий. При правильному зберіганні яблука цього сорту зберігаються до травня наступного року. Дерева стійкі до захворювання на парші.

Кід оранж ред. Сорт виведений у Новій Зеландії. Зрозуміло, що яблуні цього сорту відзначаються вимогливістю до тепла й вологи, тому сорт можна вирощувати тільки в південних регіонах. Дерева низькорослі, вік плодоносіння – 3-4 роки. Плоди яскраво забарвлені, середнього розміру та чудового смаку. До переваг сорту належить висока щорічна врожайність, стійкість до захворювання на парші.

Кримське зимове. Вік плодоносіння – 2-4 роки, дерева цього сорту слаборослі. Середня вага плодів 150 г, забарвлення яскраве, з малиновим рум’янцем. М’якоть дуже смачна, із сильним ароматом. До переваг цього сорту належить висока лежкість – до півроку.

Лобо. Сорт виведений у Канаді. Вік плодоносіння 5-6 років. Дерева середньорослі, відзначаються низькою зимостійкістю та слабкою стійкістю до паршів. Середня вага плодів 125 г, гарного червоного забарвлення. М’якоть дуже соковита, з чудовими смаковими якостями. Плоди зберігаються до півроку.

Маяк. Сорт виведений у Підмосков’ї. Вік плодоносіння – 5-6 років. Дерева цього сорту сильнорослі, вирізняються високою зимостійкістю, але не занадто стійкі до захворювання паршами. Урожайність зростає поступово з віком дерева. Середня вага плодів 125 г, забарвлення ясно-жовте з яскравим червоним рум’янцем. На смак яблука кисло-солодкі, ароматні. Зберігаються до квітня-травня.

Мутсу. Сорт виведений у Японії. Належить до пізньозимових, непогано переносить зиму, стійкий до захворювання на парші. Вік плодоносіння – 4-5 років, дерева середньорослі. Середня вага плодів 120 г, забарвлення ясно-жовте зі слабким рум’янцем. Яблука зберігаються до травня. До переваг належать висока регулярна врожайність, чудовий смак і лежкість плодів, не занадто висока вимогливість до вологості грунту.

Пепім шафранний. Сорт виведений І. В. Мічуріним. Вік плодоносіння – 4-5 років. Дерева середньорослі, середньої зимостійкості. З одного дерева збирають щорічно 150-180 кг плодів. Середня вага їх 90 г, але з віком плоди дуже дрібнішають. Забарвлення 30лотаво-жовте з яскраво-червоним рум’янцем. На смак яблука винно-солодкі, із сильним ароматом. До переваг цього сорту належить скороплідність, висока врожайність. Недоліком є недовговічність дерев і те, що при великому врожаї плоди сильно дрібнішають, а до того ж розмір плодів зменшується з віком дерева.

Ренет Симиренка. Сорт виведений в Україні. Належить до пізньостиглих. Вік плодоносіння – 5-6 років, на карликовій підщепі – 2-8 роки. Дерева належать до середньорослих. До переваг сорту належать регулярна висока врожайність, чудовий смак плодів, які мають середню вагу 150 г. Забарвлення плодів зелене, м’якоть жовтувато-зелена, кисло-солодка, ароматна. Термін зберігання плодів – до півроку.

До недоліків належать невисока зимостійкість дерев, потреба в тривалому вегетаційному періоді, достатній вологості грунту, а також нестійкість до захворювання на парші та попелюху.

Ренет шампанський. Сорт виведений у Німеччині. Вік плодоносіння – 6-8 років, урожайність висока, але сорт схильний до нерегулярного плодоносіння. Дерева середньорослі, чудово ростуть на будь-якому грунті, стійкі до захворювання попелюхою, але нестійкі до паршів. Сорт не належить до тих, які переносять сильні заморозки. Середня ваго, плодів – 150 г, забарвлення жовтувате, смак кислувато-солодкий. Плоди мають чудову лежкість, зберігати їх можна як у звичайних умовах, так і в холодильнику.

Ренетне Дукі. Дерева середньорослі, мають високу зимостійкість. Сорт дуже врожайний, середня вага плодів – 100 г, забарвлення яскраво-червоне, смак м’якоті кисло-солодкий. Сорт стійкий до грибкових захворювань. Яблука характеризуються високою лежкістю, у холодильнику зберігаються де травня наступного року.

Ренет Черненка. Сорт виведений у Мічурінську. Належить до пізньостиглих. Вік плодоносіння – 6-7 років. З одного дерева можна одержати 180-200 кг. Дерева належать до високорослих. Середня вага плодів -100 г, забарвлення зеленувато-жовте з неяскравим рум’янцем. Смак м’якоті кисло-солодкий. Лежкість плодів середня, тому що у звичайних умовах яблука в’януть. При зберіганні в холодильнику смакові якості не змінюються протягом 4- 5 місяців, Дерева належать до середньозимостійких, більш-менш стійкі до грибкових захворювань.

Розмарин білий. Сорт виведений у Італії. Дерева сильнорослі, вік плодоносіння – 9-11 років, на карликовій підщепі – 4-5 років. Сорт відзначається високою стійкістю до перезволоження грунту й високого рівня грунтових вод. Дуже вимогливий до родючості грунту. Дерева цього сорту вирізняються високою врожайністю, але схильні до періодичності плодоносіння. Середня вага плодів – 80 г, забарвлення ясно-жовте з великими білими точками, м’якоть дуже ніжна, чудового смаку, з незвичайним ароматом. Термін зберігання плодів – 3 місяці. Сорт схильний до грибкових захворювань, особливо до паршів.

Рубінове Дукі. Сорт середньорослий, характеризується високою зимостійкістю та стійкістю до паршів. Середня вага плодів – 100 г, забарвлення темно-червоне, м’якоть солодко-кисла, приємного смаку. Лежкість плодів – до півроку. Перевагою сорту є висока врожайність.

Спартан. Сорт виведений у Канаді. Вік плодоносіння – 5 років. Сорт належить до пізньостиглих, термін зберігання плодів – до нівроку у звичайних умовах. Відзначається високою врожайністю, не схильний до опадання плодів. Середня вага яблук – 95 г, забарвлення зеленувато-жовте з яскравим вишневим рум’янцем. М’якоть дуже соковита, солодко-кислого смаку. До переваг належить середньорослість дерев, стійкість до захворювання на парші й плодову гнилизну. Висока лежкість плодів. До недоліків – низька зимостійкість сорту.

Старк. Сорт виведений у США. Належить до пізньозимових. Дерева цього сорту сильнорослі, вік плодоносіння – 7-8 років. До переваг сорту належить невимогливість до умов виростання й стійкість до грибкових захворювань. До недоліків – середня моро30стійкість. Середня вага плодів – 150 г, забарвлення зелене, з неяскравим рожевим рум’янцем. М’якоть кремова, кисло-солодкого смаку. Лежкість плодів до півроку.

Старк ред голд. Сорт виведений у США. Дерева належать до середньорослих, вік плодоносіння – 4-5 років, відзначаються високою стійкістю до грибкових захворювань. Середня вага плодів – 100 г, м’якоть кисло-солодка з приємним ароматом. У звичайних умовах плоди зберігаються 4 місяці, у холодильнику – до півроку. До недоліків сорту належить схильність до нерегулярного плодоносіння.

Таврія. Сорт виведений на Кримській дослідній станції садівництва. Бік плодоносіння – 4-5 років, дерева належать до середньорослих. Середня вага плодів – 100 г, забарвлення зеленувато-біле з розмитим червоним рум’янцем і сірими цяточками на шкірочці. На смак кисло-солодкі. Тривалість зберігання плодів – 4- 5 місяців. До переваг сорту належать скороплідність, висока врожайність, приємний смак плодів. При вирощуванні слід звернути увагу на те, що сорт вимагає високої агротехніки й регулярного поливання.

Ундині. Сорт виведений у Німеччині. Вік плодоносіння – 4- 5 років. Дерева середньорослі, відзначаються високою зимостійкістю та стійкістю до захворювання паршами. Середня вага плодів – 80-100 г, забарвлення ясно-жовте з яскравим червоним рум’янцем, смак кисло-солодкий. Плоди характеризуються гарною лежкістю, при правильному зберіганні не втрачають смакових якостей до нового врожаю. До недоліків можна віднести певну схильність до періодичності плодоносіння.

Уелсі. Сорт виведений у США. Вік плодоносіння – 4-6 років. Дерева належать до середньорослих, середньозимостійких, несприйнятливих до захворювання на парші. Дерева цього сорту можуть рости в різних умовах, але на родючих грунтах підвищується врожайність, розмір і якість плодів. Середня вага плодів – 110 г, забарвлення жовтувато-зелене зі смугастим червоним рум’янцем.

На смак солодко-кислі, дуже соковиті, мають середню лежкість. З одного дерева одержують 180-200 кг плодів. До недоліків можна віднести чітко виражену періодичність плодоносіння: урожайність зберігається через рік. При вирощуванні потрібно звернути увагу на схильність плодів до опадання.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ЗИМОВІ СОРТИ – ЯБЛУНЯ – НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ - Рослинництво


ЗИМОВІ СОРТИ – ЯБЛУНЯ – НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ