Урок № 41.
Тема. Числові й буквені вирази
Мета уроку. Закріпити в учнів навики розв’язування вправ на спрощення та обчислення буквених виразів в знайомих і змінених ситуаціях. Розвивати здібності на основі розумових дій т а операцій. Виховувати вміння творчо працювати.
Обладнання. Таблиця “Порядок дій”, дидактичні матеріали.
Хід уроку
І. Повідомити тему, мету уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
(Збираються зошити для перевірки)
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Дати відповідь на запитання
2. Математичний диктант навчального характеру (2 учні працюють біля закритих дощок, інші – в зошитах).
А) Спрости вираз: 14х ∙ 2; 4 ∙ 8а; 7в ∙ 10; 7х + 10х; х + 11х; 12х – 8х; 25х – х.
Б) Запиши формулу периметра квадрата, площі квадрата, шляху.
В) Запиши: Суму чисел а і 5; різницю чисел а і 5; добуток чисел х і 5, 10 і а, а і с.
Перевірка диктанту за методикою “Мікрофон” ( кожен висловлює свою думку щодо правильності написання відповідей на дошках).
IV. Усні вправи: № 653, 654, 657.
V. Розв’язування вправ.
1. № 690 (б), № 695, 697 – під коментування учнів;
2. № 692, 694 (а) –
3. № 700 (б), 701(б), 702 (б), 705 – із записом на дошці.
4. № 706 , 707 – колективний розв’язок 2 груп.
VI. Самостійна робота.
І в. – № 701 (а) ІІ в. – № 702 (б)
Фронтальна перевірка самостійної роботи.
VII. Домашнє завдання
§ 14. № 691 (б), 693, 696 – І рівень.
№ 696, 698, 699 (а) – ІІ рівень
VIII. Підсумок уроку.
1. Скільки розв’язків має числовий вираз?
2. Коли числовий вираз немає розв’язку?
3. Наведи приклад буквеного виразу (За методом “Мікрофона”)
4. Оцінка роботи класу, окремих учнів.