Біологія – універсальний довідник
ЛЮДИНА
ОРГАНИ ЧУТТІВ ТА СПРИЙНЯТТЯ
ФОРМУВАННЯ ЗОБРАЖЕННЯ НА СІТКІВЦІ
Безпосередньо перед зіницею розташовується прозорий і еластичний кришталик, здатний змінювати свою кривизну за допомогою спеціального м’яза. Простір очного яблука за кришталиком заповнений прозорою драглистою масою – склоподібним тілом.
Світлові промені від предметів проходять крізь зіницю, кришталик і склоподібне тіло, потрапляють точно на сітківку й утворюють на ній чіткі зображення предметів. У будь-який
Зображення на сітківці утворюється переверненим. Здатність людини бачити навколишній світ “нормально” досягається у процесі навчання і тренування. Зорове сприйняття навколишнього світу грунтується як на зорових відчуттях, так і на інформації від інших сенсорних систем, серед яких основну роль відіграють органи рівноваги, м’язового та шкірного чуттів.
Сітківка складається з декількох шарів нервових клітин. Перший шар, який безпосередньо прилягає
Від нервових клітин сітківки відходять довгі нервові відростки. В одному місці сітківки вони збираються у пучок і утворюють зоровий нерв, волокнами якого до мозку передається зорова інформація. Місце на сітківці, звідки виходить зоровий нерв, позбавлене рецепторів і називається сліпою плямою.