ОКО ТА ЗІР – ОРГАНИ ЧУТТІВ ТА СПРИЙНЯТТЯ – ЛЮДИНА

Біологія – універсальний довідник

ЛЮДИНА

ОРГАНИ ЧУТТІВ ТА СПРИЙНЯТТЯ

ОКО ТА ЗІР

У пізнанні зовнішнього світу основну роль відіграє зір: за допомогою зорового аналізатора людина отримує основну кількість інформації.

Орган зору людини – око. Брови, повіки, вії, сльози служать для захисту очей від ушкоджень. Око має форму кулі і тому називається очним яблуком. Завдяки такій формі око може вільно рухатися у порожнині кісткової заглибини – очниці. Рух ока відбувається внаслідок скорочень шести очних м’язів.

Зовні

око покрите білою щільною білковою оболонкою, яка спереду з’єднується з прозорою оболонкою – рогівкою. Судинна оболонка ока пронизана великою кількістю кровоносних судин, які постачають очам кров. Внутрішня поверхня судинної оболонки містить тонкий шар барвної рідини – чорний пігмент, який поглинає світлові промені. Попереду судинна оболонка переходить у райдужну, в центрі якої знаходиться круглий отвір – зіниця, що розширюється або звужується залежно від освітленості.

Внутрішня стінка очного яблука вистелена дуже тонкою оболонкою – сітківкою. У ній розташовані чутливі до світла клітини – зорові рецептори, в яких енергія світлових променів, що потрапляють в око, перетворюється у процес нервового збудження. Нервові імпульси по волокнах зорового нерва надходять до мозку.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)


ОКО ТА ЗІР – ОРГАНИ ЧУТТІВ ТА СПРИЙНЯТТЯ – ЛЮДИНА - Довідник з біології


ОКО ТА ЗІР – ОРГАНИ ЧУТТІВ ТА СПРИЙНЯТТЯ – ЛЮДИНА