Мета: повторити написання друкованих і рукописних, великих і малих літер; закріпити навички списування друкованих слів, речень; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати охайність, вміння дотримуватися гігієнічних правил письма.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Розучування скоромовки
Чорно, чорно уночі.
Чорні очі у сичів.
Чорні очі, чорні крила,
Чорна тінь усе накрила.
Через чорних тих сичів –
Чорно, чорно уночі.
Г. Чубач
– Яка пташка згадується у скоромовці?
III.
Складання опису сича
– Розгляньте малюнок пташки.
– Яка пташка за розміром?
– Які крила у сича? вушка? Які очі?
– На кого полює сич? Яку користь приносить?
IV. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Порівняння рукописних букв Уу і Чч, письмо їх у кульках
– Розгляньте рукописні і друковані букви Уу і Чч.
– З яких елементів вони складаються?
– Що в них спільного? Що – відмінного?
2. Робота за сюжетним малюнком (с. 8)
– Яка пора року зображена на малюнку?
– Що роблять діти?
– Якого сніговика вони зліпили?
– Діти наліпили сніжок. Проведіть до кожної сніжки букву і прочитайте утворене слово. (Сніговик)
3. Письмо слів
– Біле, як сорочка,
Пухнасте, як квочка,
Крил не має, а літає.
Що то за птиця,
Що сонця боїться. (Сніг)
– Слово-відгадку прочитайте в першому рядку.
– Розгляньте поєднання букв. Запишіть слово.
– Крізь зимові заметілі
Пташенята прилетіли.
В них червоні гарні груди –
Ніби яблука усюди
Хтось розвісив у дворі.
Звуться пташки… (снігурі).
– Розгляньте малюнок снігура.
– Яка у пташки голівка? дзьоб? груди? крила?
– Прочитайте слово-відгадку.
– Розгляньте поєднання букв. Підкресліть безвідривні поєднання. Запишіть слово.
4. Списування речення з рукописного шрифту
Фізкультхвилинка
5. Списування речення з друкованого шрифту
Учні самостійно списують речення в зошити, один учень працює біля дошки. (Колективна перевірка правильності написання речення,.)
6. Гра “Знайди пару”
– Розфарбуйте одним кольором кожну пару букв. (Рукописна велика і мала.)
– Запишіть букви парами у рядку.
7. Робота над словами в рамочці
– Прочитайте слова, подані в рамочці.
Робота в групах
– Складіть речення зі словами:
1-ша група – порічка, голуб, торт;
2-га група – папір, гриб, гумка;
3-тя група – півень, таксі, гарбуз.
8. Розучування скоромовки
Перепілка – гарна птиця,
Та хлоп’ят вона боїться.
А хлоп’ята візьмуть гілку,
І лякають перепілку.
Не потрібно так лякать,
В неї п’ять перепелят.
Г. Чубач
– Розгляньте малюнок перепілки. Розкажіть про неї так, як ми розповідали про сича і снігура.
– Запишіть рукописними буквами спочатку всі слова, які починаються на букву г, потім – п і т.
Пальчикова гімнастика
9. Письмо речень
– За цими реченнями слід упізнати хлопчиків і дописати їхні імена.
V. ПІДСУМОК УРОКУ
– Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
– Які завдання найбільш сподобалися?
– Виконання яких завдань викликало труднощі?
– Чи вдалося їх подолати? Завдяки чому?