УРОК 86
Тема. Усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні
Мета: пояснити учням прийоми множення круглих багатоцифрових чисел на розрядні; формувати обчислювальні навички та вміння розв’язувати складені задачі з дробами.
Обладнання: картки для виконання тесту, картки для усних обчислень.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Усна лічба за картками
2. Завдання для опитування
– До якої частини мови належать дроби?
– Як називається
– Як називається число під лінією дробу?
– Обчислити зручним способом.
8 – 7 – 5, 2 – 4 – 25 – 5, 15 – 7 – 4, 5 – 9 – 2 – 6.
3. Виконання тестового завдання
1) Яка частина фігури заштрихована?
А) 3/5; б) 3/8; в) 1/8; г) 5/3.
2) Яка нерівність правильна?
А) 4/5 < 1;
Б) 1 < 7/8;
В) 11 > 5/11;
Г) 1/6 > 1/6
3) 3/4 від числа 60 дорівнює:
А) 48;
Б) 12;
В) 15;
Г) 3.
4) Щоб знайти 1/6 від суми числа 840 і 60, треба:
А) 840 : 6;
Б) (840 + 60) – 6;
В) (840 + 60) : 6;
Г) 840 + 60 : 6.
5) На заводі працюють 600 робітників, з них 3/5 токарі. Щоб знайти,
А) 600 : 5 – 3;
Б) 600 – 5 – 3;
В) 600 : 3 – 5;
Г) 600 : 5 : 3.
6) Якщо за день туристи пройшли 24 км, що становить 1/3 маршруту, то весь шлях буде дорівнювати:
А) 27 км;
Б) 72 км;
В) 80 км;
Г) 21 км.
II. Множення круглих багатоцифрових чисел на розрядні
1. Усне виконання вправи № 701
2. Пояснення вчителя на прикладі 3 200 – 20 (у поясненні вчитель спирається на переставний і сполучний закони множення). Робота за вправою № 702
3. Первинне закріплення. Вправа № 703 (перші два стовпчики – з коментуванням, решту – самостійно)
4. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Самостійне розв’язання задачі № 704
2. Розв’язання задачі № 705 за рівнями
– високий і достатній рівень знань – самостійно;
– решта – після виконання короткого запису.
3. Задача № 707
– Високий рівень знань – самостійно;
– достатній рівень знань – після виконання короткого запису задачі;
– решта – після складання плану розв’язання задачі.
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 708, 709.