ВНУТРІШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ОРГАНІЗМУ – КРОВ – ЛЮДИНА

Біологія – універсальний довідник

ЛЮДИНА

КРОВ

ВНУТРІШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ОРГАНІЗМУ

Внутрішнє середовище організму утворене міжклітинною речовиною, лімфою і кров’ю. Міжклітинна речовина оточує кожну клітину і є для неї життєво важливим середовищем: із крові в міжклітинну речовину постійно надходять кисень, вода і поживні речовини, необхідні для життєдіяльності клітин. У свою чергу, клітини виділяють у міжклітинну речовину вуглекислий газ і кінцеві продукти обміну.

Деяка кількість міжклітинної речовини проникає в систему

лімфатичних судин, що пронизують тканини. Міжклітинна речовина, що просочилася в лімфатичні судини, називається лімфою. По лімфатичних судинах лімфа потрапляє у кровоносну систему.

Кров – рідка сполучна тканина організму. Вона складається з рідкої частини – плазми й окремих кров’яних клітин – формених елементів (еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів). В організмі кров виконує дихальну, поживну, видільну, терморегуляторну, захисну і гуморальну функції. Безперервно рухаючись по замкнутій системі судин, кров проникає в усі органи і тканини, встановлюючи між ними тісний зв’язок. Незважаючи на різноманітні впливи зовнішнього середовища, внутрішнє середовище організму, завдяки тісній взаємодії нервового і гуморального способів регуляції, зберігає сталість свого складу, без чого неможливе нормальне існування і навіть життя організму.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2,50 out of 5)


ВНУТРІШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ОРГАНІЗМУ – КРОВ – ЛЮДИНА - Довідник з біології


ВНУТРІШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ОРГАНІЗМУ – КРОВ – ЛЮДИНА