Мета: сформувати експериментальні навички учнів з визначення ціни поділки та меж вимірювання різних приладів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту.
Тип уроку: урок формування практичних навичок.
Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит з друкованою основою для виконання лабораторних робіт
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання (вибірково або фронтально)
ІІІ. Виконання лабораторної
Правила з техніки безпеки для учнів у кабінеті фізики:
– Лабораторне обладнання розміщуйте на своєму робочому місці акуратно, щоб запобігти падінню приладів або їх перекиданню.
– Чітко дотримуйтеся порядку виконання лабораторної роботи та правил техніки безпеки.
– Будьте уважні й дисципліновані, точно виконуйте вказівки вчителя.
– Не залишайте робоче місце без дозволу вчителя.
– Не починайте роботу без дозволу вчителя.
– При проведенні дослідів не допускайте граничних навантажень вимірювальних приладів.
– Стежте за справністю кріплень використовуваного
– Після завершення лабораторної роботи ретельно приберіть своє робоче місце.
– Із класу виходьте тільки з дозволу вчителя.
– При отриманні травми або поганому самопочутті повідомте про це вчителя.
Учням пропонується визначити ціну поділки деяких вимірювальних приладів та заповнити таблицю.
Прилад | Призначення приладу | Малюнок шкали приладу | Вимірювана фізична величина | Одиниця вимірювання | Межі вимірювання | Ціна поділки |
Мензурка | ||||||
Лінійка | ||||||
Транспортир | ||||||
Термометр | ||||||
Динамометр |
IV. Підбиття підсумків уроку
V. Домашнє завдання
– Завдання за підручником. Стор.42, вправа письмово.
– Завдання за задачником:
– Додаткове завдання. З пластикової пляшки виготуйте мензурку (з рівномірною шкалою).