ПОВТОРЕННЯ ПИТАНЬ КУРСУ ХІМІЇ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ
УРОК 1. НАЙВАЖЛИВІШІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК
Цілі: повторити склад, властивості, добування оксидів, кислот, основ і солей; формувати вміння складати формули основних класів сполук і рівняння, що характеризують їх властивості й добування.
Обладнання: роздавальний матеріал, мультимедійний проектор, комп’ютер.
Тип уроку: узагальнювальне повторення.
Форми роботи: робота в групах, прийоми “Хімічний диктант”, “Міні-практикум”.
ХІД УРОКУ
I. Організація
II. Оголошення теми й мети уроку
III. Актуалізація опорних знань
Бесіда за питаннями
Які хімічні поняття ви пам’ятаєте з курсу хімії?
Які класи неорганічних речовин вам відомі?
Складання схеми класифікації речовин
Схема записується з допомогою учнів.
IV. Робота в групах
Весь клас об’єднується у вісім гетерогенних груп. На допомогу групам даються підручники 7 та 8 класів, хімічні довідники.
Кожна група одержує завдання описати один із класів неорганічних сполук (без запису хімічних реакцій).
Група 1. Прості речовини. Кисень, його
Група 2. Прості речовини. Залізо, його властивості.
Група 3. Основні оксиди, їх склад, властивості, добування.
Група 4. Кислотні оксиди, їх склад, властивості, добування.
Група 5. Кислоти, їх склад, властивості, добування.
Група 6. Основи, їх склад, властивості, добування.
Група 7. Амфотерні сполуки, їх властивості, добування.
Група 8. Солі, їх склад, властивості, добування.
V. Обговорення результатів роботи в групах
На виконання завдання дається 5-7 хвилин. Після закінчення роботи представник кожної групи коротко (1-2 хв.) озвучує її результати.
VI. Письмові вправи на повторення
Завдання проектуються на екран.
Прийом “Хімічний диктант”
1. Записати формули таких речовин:
1) хром(ІІІ) оксид;
2) сульфідна кислота;
3) калій карбонат;
4) магній гідроксид;
5) алюміній сульфат;
6) метафосфатна кислота;
7) аргентум нітрат;
8) плюмбум(ІІ) сульфат;
9) хлор(УП) оксид;
10) силікатна кислота;
11) манган(ІІ) хлорид;
12) барій силікат.
2. Класифікувати записані сполуки.
Прийом “Міні-практикум”
Дописати рівняння реакцій.
VІІ. Підсумок уроку
VІІІ. Домашнє завдання