Хімія – універсальний довідник
ГАЛОГЕНИ
ОКИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ГАЛОГЕНІВ
Кожен галоген, що стоїть у періодичній системі вище, являючись сильнішим окисником, ніж той, що стоїть нижче, витискає його зі сполук з металами. Наприклад:
Висока окисна активність галогенів виявляється в їх високій хімічній, а тому і біологічній активності. Навіть найслабший серед них окисник, Йод, має антисептичну дію – вбиває мікроорганізми, тому під час роботи з галогенами треба бути дуже обережним і акуратним.
Галогени
Галогени – одні швидше, інші повільніше взаємодіють із водою:
У водних розчинах галогенів (за винятком фтору, що з водою реагує дуже швидко), крім наявності вільного галогену міститься атомарний кисень (див. рівняння реакції вище), що, на відміну від молекулярного О2, значно легше вступає в реакції (адже немає необхідності у руйнуванні його власної молекули). Цим пояснюються високі окисні властивості водних розчинів
Галогени взагалі особливо активні у присутності води. Так, сухий хлор навіть повільно не діє на залізо, і його можна зберігати у сталевих балонах. У вологому хлорі залізо швидко руйнується – іржавіє (спільна дія продуктів реакції його з водою – кислоти й атомарного кисню). Про такі процеси кажуть: метал піддається корозії.