УРОК 3
Тема. Письмове додавання й віднімання трицифрових чисел. Знаходження значень буквених виразів. Задачі на 3 дії
Мета: повторити алгоритм письмового додавання й віднімання чисел; опрацювати розширену задачу на знаходження третього доданка; ознайомити учнів з розміщенням відрізків на площині і в просторі.
Обладнання: предметні малюнки, таблиця “Додавання й віднімання трицифрових чисел”.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
– Прочитати приклади № 17 з
– Показати розв’язання задачі № 18 двома способами.
2. Усні обчислення
1) Лічба “ланцюжком”.
30 – 3 – 45 : 9 – 7 + 35 : 10 =
2) Математичний диктант.
– Записати число, яке складається з 8 дес. 3 од.; 3 сот. 5 дес. 4 од.; 2 сот. 7 дес.; 5 сот. 2 од.
– Записати наступне число для чисел 217, 306, 209, 475, 399.
– Записати числа, попередні для чисел 174, 320, 241, 456, 230.
– Число 452 зменшити на 50.
– Число 348 зменшити на 4 десятки.
– Число 123 збільшити на 1 сотню.
– Знайти добуток чисел 24 і 5.
– З чисел 4, 0, 1 записати найменше і найбільше
3) Усне розв’язання задач.
– Учні вирішили посадити в парку 140 кленів. Вони посадили 80 дерев. Скільки дерев їм залишилось посадити?
– До магазину привезли 258 телевізорів. Через тиждень у магазині залишилось 120 телевізорів. Скільки телевізорів продали за тиждень?
II. Повторення письмового додавання й віднімання трицифрових чисел
1. Обчислення з коментуванням прикладів біля дошки
2. Самостійне виконання завдання № 20
3. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Коментоване розв’язання прикладів № 21
2. Робота над задачею № 22
3. Робота з геометричним матеріалом. Вправа № 23
Записати назви відрізків, зображених у вертикальному положенні, виміряти їх довжину. Віднайти серед них найкоротший відрізок, найдовший відрізок.
4. Самостійна робота за варіантами
Приклади № 19 (I варіант – перший рядок, II варіант – другий рядок).
5. Задача з логічним навантаженням
Назвати номери будинків на одній стороні вулиці, що стоять один за одним.
Відповідь: 16, 18, 20.
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 25, 26.