УРОК 4
Тема. Письмове множення на одноцифрове число. Задача, обернена до задачі на суму двох добутків
Мета: повторити алгоритм письмового множення; ознайомити учнів із графічним зображенням (схемою) плану розв’язання задачі; скласти й порівняти задачу на знаходження суми добутків двох чисел та обернену до неї; розвивати логічне мислення.
Обладнання: картки для обчислень, предметні малюнки.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
– Записати вираз, яким знаходили
– Пояснити, як обчислювали приклади: 641 – 555, 274 + 186.
2. Усні обчислення
– Робота з числовою драбиною.
Щоб піднятися на сходинку цієї числової драбини, треба додати 23, а щоб спуститись – відняти 12. Пройдіть драбину до кінця.
3. Робота за картками Знайти помилку. Виправити.
Учні працюють за картками, виправляють помилку, далі йде обговорення.
II. Повторення письмового множення на одноцифрове число
1. Робота за таблицею
Перевірити правильність обчислення виразів.
2. Пояснення розв’язання прикладів за вправою № 27
3. Коментоване розв’язання прикладів № 29
4. Фізкультхвилинка
5. Самостійна робота за вправою № 28, взаємоперевірка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Робота над задачею № 30
Прочитати умову задачі, питання до задачі; розглянути схеми, подані нижче, пояснити, як міркував кожний учень, складаючи план розв’язання задачі.
I спосіб
34 – 9 – кількість перлин у 9 скриньках.
960 – 34 – 9 – залишилось.
II спосіб
34 – 9 – стільки перлин Русалка розклала.
960 – 34 – 9 – залишилось.
2. Самостійний запис розв’язання задачі після аналізу плану розв’язання
3. Робота над задачею № 31
За даними таблиці скласти задачу про знаходження маси однієї бандеролі. Скласти план розв’язання, записати розв’язання у зошит.
4. Знайомство з круглими числами
Підбір круглих чисел до будь-яких. Вправа № 32.
5. Вправа на розвиток уваги й логічного мислення
У поїздів, що прямують назустріч один одному, вагони розміщені в однаковому порядку. Намалювати відповідні знаки на вагонах зустрічного потяга.
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 33, 34.