ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ
ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ
Урок 29. ВИДИ КУТІВ. ПРЯМИЙ КУТ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ТРЕТЬОГО ДОДАНКА
Мета: ознайомити учнів з поняттям “прямий кут”; сформувати практичні навички визначення прямого кута за допомогою косинця і без нього; продовжити роботу по вдосконаленню техніки усної лічби; формувати навички аналізу задачі, умінь розв’язувати задачі на знаходження третього доданка; розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять, просторову уяву;
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 41-42, завдання 234;235)
Завдання 234
– Прочитайте вирази та їх значення.
Завдання 235
– Розкажіть задачу та її розв’язання.
2. Геометричний матеріал
– Яка фігура не є многокутником?
3. Гра “Віконечка”
– Які числа пропущено?
4. Робота над задачею
Білочка знайшла 7 горішків, а грибів – на 4 більше. Скільки грибів знайшла білочка? Скільки грибів і
– Виберіть вирази, що допоможуть дати відповідь на кожне питання задачі.
7 + 4
7 – 4
7 + (7 + 4)
5. Хвилинка каліграфії
– Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.
11; 22; 33; … ; … ; … ; … ; … ; …
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які існують кути.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 42-43)
Завдання 236
Учні коментують, як виконали обчислення, працюючи у зошитах.
Завдання 237. Практична робота в парах
– Візьміть паперовий круг і згорніть його так, як на малюнку. Порівняйте одержаний кут із кутом сусіда за партою. Такі кути називають прямими.
Завдання 238. Колективне опрацювання матеріалу
– Прочитайте пояснення про кути.
У косинця один кут прямий, а два інших…
Кут, менший від прямого кута, називають гострим кутом.
Кут, більший від прямого, називають тупим кутом.
За допомогою косинця знайдіть у п’ятикутнику прямі, тупі кути й гострий кут.
Завдання 239. Самостійне виконання завдання
Один учень працює біля дошки.
Завдання 240
Учні записують коротку умову і пояснюють числа задачі.
– Яке питання задачі?
– Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі?
– Якою дією відповімо на питання задачі? Чому?
2. Фізкультхвилинка
По стінах кабінету розвішені картки із зображенням вивчених геометричних фігур. Учитель називає фігуру, діти знаходять її поглядом.
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота над задачею
Мама дала дітям 16 абрикосів, 4 сливи і 2 цукерки. Скільки всього фруктів дала мама дітям? Скільки дітей було у мами?
– Які дані в задачі “зайві”?
– На яке питання не можна дати відповіді? Чому?
2. Обчислення значень виразів
3. Офтальмологічна пауза
4. Розв’язування логічних задач
– На дереві сиділи три пташки. До них прилетіли ще дві пташки. Кіт підкрався й схопив одну пташку. Скільки пташок залишилося на гілці? (Жодної)
– Сума трьох парних чисел дорівнює 12. Напиши ці числа, якщо відомо, що доданки не рівні між собою.
__ + __ + __ = 12. (2 + 4 + 6 = 12)
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
– Що нового дізналися на уроці?
– Які види кутів запам’ятали?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 43, завдання 241; 242.