УРОК 27
Тема. Додавання і віднімання натуральних чисел. Вирази
Мета: перевірити засвоєння учнями теми “Додавання і віднімання натуральних чисел. Вирази”.
Тип уроку: перевірка та корекція знань, навичок та вмінь.
Хід уроку
Тематична контрольна робота № 2
Варіант 1
1. Обчисліть:
1) 5 693 + 29 758;
2) 42 735 – 4 028.
2. На одній полиці було 47 книжок, що на 14 менше, ніж на другій, а на третій – на 17 книжок більше, ніж на першій. Скільки книжок було на трьох полицях разом?
3. Виконайте завдання, обираючи зручний
1) (228 + 453) + 772;
2) 163 + 236 + 364 + 237.
4. Перевірте, чи правильна нерівність:
1674 – (673 + 437) > 1885 – (648 + 664)?
5. Знайдіть значення т за формулою: m = 47 – 7t, якщо t = 5.
6. Спростіть вираз 389 + х + 211 і знайдіть його значення при х = 456.
7. Микола купив m олівців по 80 к. і 6 зошитів по n к. На скільки більше заплатив хлопчик за зошити, ніж за олівці? Складіть вираз і знайдіть значення отриманого виразу при m = 7, n = 95.
8. Знайдіть значення виразу, обираючи зручний порядок дій:
1) (913 + 798) – 613;
2) 252 – (96 + 152).
Варіант 2
1. Обчисліть:
1) 3 743 + 19 658;
2) 37 435 – 8 067.
2. На першій ділянці
3. Виконайте додавання, обираючи зручний порядок дій:
1) (486 + 352) + 514;
2) 146 + 255 + 345 + 254.
4. Порівняйте, чи правильна нерівність:
6 011 – (1 539 – 438) < 5 791 – (2 418 – 1 336)?
5. Знайдіть значення а за формулою а = 4b + 7, якщо b = 19.
6. Спростіть вираз 257 + t + 143 і знайдіть його значення при t = 607.
7. Андрійко купив 14 конвертів по а к. та b марок по 80 к. На скільки більше заплатив хлопчик за марки, ніж за конверти? Складіть вираз та. обчисліть його значення, якщо а = 12, b = 1.
8. Знайдіть значення виразів, обираючи зручний порядок дій:
1) (959 + 358) – 459;
2) 879 – (458 + 179).
II. Домашнє завдання
Ознайомитися з розділом “Мова, яка зрозуміла всім” і скласти 3 запитання до математичної вікторини за цим розділом. Додатково: № 280, 254, 207.