Хімія – універсальний довідник
БУДОВА РЕЧОВИНИ
За даних умов речовина може знаходитися в одному з трьох агрегатних станів: твердому, рідкому або газоподібному. Існує, крім того, маловідомий, так званий рідкокристалічний стан речовини.
Газоподібний стан речовини відзначається слабкою взаємодією між частинками, що утворюють газ – атомами (наприклад, у випадку інертних газів) або молекулами.
КРИСТАЛІЧНА ГРАТКА
Будь-яка хімічна речовина утворена великою кількістю однакових частинок або груп частинок (атомів, молекул,
Якщо швидкість росту кристалів (швидкість кристалізації) під час охолодження рідкої речовини мала (це має місце у випадку утворення складних кристалічних структур), то при застиганні речовини процес упорядкування структури може
Властивості кристалічних речовин значною мірою залежать від будови їх кристалів, що особливо наочно виявляється в різниці властивостей алотропних модифікацій. Алмаз – прозорий (наприклад, ювелірний), твердий, а графіт – чорного кольору, м’який.
Раніше під час розгляду алотропії Оксигену вказувалося на зв’язок між міцністю молекул і їх реакційною здатністю.
Властивості твердих речовин залежать не тільки від будови їх кристалів, але, перш за все, від характеру хімічного зв’язку між частинками, що його утворюють – молекулами, або атомами, або iонами. Відповідно до типів зв’язку розрізняють кристали з молекулярною, атомною та іонною структурою.