ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 14. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ (“БІЛЬШЕ – МЕНШЕ”, “ПОРІВНУ”). ЗНАКИ “>”, “<“, “=”.
ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 3. ЧИТАННЯ РІВНОСТЕЙ І НЕРІВНОСТЕЙ
Мета: ознайомити учнів зі знаками порівняння; учити порівнювати кількість предметів, читати рівності і нерівності; розвивати допитливість; виховувати старанність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела
Три веселі киці
Грались на травиці.
Песик теж до них прибіг.
Скільки котиків усіх?
2. Пряма і зворотна лічба від 1 до 10
3. Гра “Упізнай дерево”
– Назвіть дерева, гілки яких представлені на дошці. (Сосна, береза, ялина)
– Яка гілка зайва? (Береза)
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (С. 21)
Завдання 1
– Що намальовано? Скільки грибів? Скільки горіхів?
– Утворимо пари: гриб – горіх. Для цього чарівною ниточкою з’єднаємо кожний грибок із горішком.
– Чи є грибочки без пари?
– Отже, грибів і горіхів порівну.
Аналогічно
– Чого порівну? Чого більше? Чого менше?
Завдання 2
Робота в зошиті
– Напишіть знаки за зразком.
– Ці знаки використовують для порівняння кількості предметів.
– Знак порівняння – знак-дивак. Чому дивак? Бо крутиться то ліворуч, то праворуч і все порівнює. Повертається, де більше, аж ротик розкриває від подиву. Ось так: >.
А повертається кутиком у бік, де менше, ображається, що мало, і ротик закриває. Ось так: <. Там, куди розкрив ротик цей знак, завжди більше.
Знак рівності крутитися полюбляє. Як не крути, він завжди однаковий, бо вказує на однакову кількість: 1 = 1.
Завдання 3
– Порахуйте рибок у кожній парі акваріумів.
– Прочитаємо записи. Читаємо так:
2 > 1 – “два більше одного”; 1 < 3 – “один менше трьох”; 3 = 3 – “три дорівнює трьом”.
Завдання 4
– Прочитайте записи.
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота з геометричним матеріалом. Гра “Чарівні фігурки”
– Покладіть один квадрат ліворуч і три квадрати праворуч.
– Де менше? (Ліворуч)
– Яке число менше? (1)
– Вимовляємо: “Один менше трьох”. Позначаємо 1 < 3 (запис на дошці).
– Покладіть три кружечки ліворуч і два кружечки праворуч.
– Де більше? Яке число більше? (3)
– Вимовляємо: “Три більше двох”. Позначаємо 3 > 2 (запис на дошці).
– Покладіть три кружечки і три квадрати.
– Скільки ліворуч? Скільки праворуч? Тобто порівну.
– Вимовляємо: “Три дорівнює трьом”.
2. Самостійна робота
Учитель роздає картки.
– Порахуйте предмети в кожній групі. Порівняйте числа кожної пари.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Які знаки вивчили?
– Прочитайте: 3 > 2; 2 < 3; 1 = 1.