Політологічний словник
Світова організація торгівлі (СОТ) – створена і почала діяти з 1 січня 1995 р. (як міжнародна юридична особа) на базі Генеральної угоди про тарифи і торгівлю (ГАТТ)- багатосторонньої міждержавної угоди про основні норми митної політики, підписаної 30 жовтня 1947 р. 23 країнами.
СОТ охоплює три основні угоди: Генеральну угоду про тарифи і торгівлю, Генеральну угоду про послуги, Угоду про охорону прав інтелектуальної власності. Відповідно до цих угод у структурі СОТ функціонують три ради: з питань торгівлі товарами, з
Україна подала заяву про прийняття її до цієї міжнародної економічної організації. Переговори між Україною і СОТ тривають з 1995 р. СОТ не влаштовує, зокрема, митна політика України, розміри акцизів на низку імпортних товарів, рівень захисту прав інтелектуальної власності. Тому для інтегрування в СОТ Україні необхідно привести свій зовнішньоекономічний режим у відповідність до вимог СОТ що передбачає внесення значних змін в українське законодавство.
На сьогодні членами СОТ є 148 держав, у тому числі 7 республік колишнього СРСР (Вірменія, Грузія, Естонія, Киргизстан, Латвія, Литва, Молдова). Заяви про вступ до СОТ подали Азербайджан, Білорусь, Казахстан, Російська Федерація, Таджикистан, Узбекистан, Україна.
Е. Базовкін