ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ
ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ
Урок 13. БУКВИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. ВИРАЗИ ЗІ ЗМІННОЮ. ПОЗНАЧЕННЯ ЗМІННОЇ БУКВОЮ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ
Мета: ознайомити учнів з буквами латинського алфавіту; вчити позначати змінну буквою; розвивати вміння розв’язувати задачі вивчених видів і порівнювати їх; виховувати акуратність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього
Завдання 107
– Прочитайте вирази зі значенням 9.
Завдання 108
– Прочитайте вирази у порядку збільшення відповідей.
2. Обчислення значень виразів
40 к. + 40 к. + 20 к.
5 к. + 30 к. + 20 к.
70 к. + 10 к. – 20 к.
40 к. – 20 к. – 20 к.
1 грн. – 60 к.
1 грн. – 80 к.
3. Порівняння
4. Складання і розв’язування задач за схемами
5. Розв’язування кругових прикладів
6. Хвилинка каліграфії
– Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.
100;
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми ознайомимося з буквами латинського алфавіту.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 21-23)
Завдання 109. Колективне опрацювання матеріалу
– Числа, величини, геометричні фігури в математиці позначають буквами латинського алфавіту. Прочитайте назви букв, що вживаються найчастіше.
Завдання 110. Колективне опрацювання матеріалу
– Точки на малюнках позначають великими буквами латинського алфавіту. Назвіть точки, які лежать вище від прямої; нижче від прямої.
Завдання 111. Усне виконання завдання <“ланцюжком”
Завдання 112. Колективне опрацювання матеріалу
– Розгляньте вирази. Який доданок сталий? Який доданок змінюється?
– Позначимо другий доданок буквою а. Складемо вираз: 8 + а.
Якщо а = 1, то 8 + а = 8 + 1 = 9.
– Знайдіть суму 8 + а, якщо а = 3; 4; 2 (усно).
Завдання 113
Один учень біля дошки розв’язує з поясненням.
Завдання 114
Один учень біля дошки розв’язує з поясненням.
Завдання 115
Учні розв’язують і порівнюють прості задачі різних типів.
– Чим схожі задачі? Чим відрізняються?
Завдання 116*
– Яка маса лисеняти? (3 кг)
– На скільки кілограмів маса єнота більша за масу лисеняти? (На 2 кг)
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота над задачею
У книзі 48 сторінок. Скільки сторінок прочитав Сергій, якщо йому залишилося прочитати 15 сторінок?
2. Гра “Які числа пропущено?”
3. Офтальмологічна пауза
4. Розв’язування логічних задач
– Денис улітку на канікулах у бабусі щовечора випивав склянку свіжого молока. Вранішнє молоко жирніше, ніж денне, а вечірнє – не таке жирне, як денне. Якої жирності молоко споживав Денис? (Нежирне)
– Над річкою летіли птахи: голуб, щука, 2 синиці, 2 стрижі та 5 вугрів. Скільки птахів? Відповідай швидко! (5)
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
– Що нового дізналися на уроці?
– Чого навчилися?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 23, завдання 117; 118.