УРОК 92
Тема. Додавання і віднімання десяткових дробів
Мета: узагальнити досвід учнів, набутий під час вивчення теми “Додавання і віднімання десяткових дробів”; перевірити ступінь засвоєння знань, умінь учнів з теми.
Тип уроку: перевірка та корекція знань, навичок та вмінь
Хід уроку
І. Відтворення знань
Усні вправи
1. Знайдіть числа, яких не вистачає в ланцюжку обчислень:
2. Власна швидкість моторного човна дорівнює 11,2 км/год., а швидкість течії річки – 2,3 км/год. Знайдіть
3. Як зміниться сума, якщо:
1) один додаток збільшити на 2,8, а другий – зменшити на 2,8;
2) кожний додаток збільшити на 2,8;
3) один додаток збільшити на 4, а другий – зменшити на 3,5?
4. Обчисліть периметр рівнобедреного трикутника, одна із сторін якого 4,8 см, а друга 3, 2 см.
II. Розв’язування задач
1. Знаходження значення виразу: № 856 (2; 6).
2. Розв’язування рівнянь: № 858 (4).
3. Вираження величин: додаткова задача 1.
4. Текстові задачі на рух, на додавання і віднімання десяткових дробів і додаткові задачі 2, 3.
Додаткові задачі
1.
1) 6,29 дм – 14 см;
2. 2) 3,2 дм + 8 см;
3. 3) 28 дм – 146 см;
4) 4 м 6 дм 5 см – 27 см 4 мм.
4. За перший день туристи пройшли 5,4 км, що на 1,7 км більше, ніж за другий день, і на 2,1 км менше, ніж за третій. Скільки кілометрів пройшли туристи за три дні?
5. Заповніть таблицю:
Власна швидкість катера | Швидкість течії річки | Швидкість катера за течією | Швидкість катера проти течії |
13 км/год. | 2,5 км/год. | ||
19 км/год. | 22,1 км/год. | ||
24 км/год. | 21 км/год. | ||
2 км/год. | 18,5 км/год. | ||
2,5 км/год. | 17 км/год. |
III. Контроль засвоєння знань
Тестові завдання
Варіант 1
1. Яким з перелічених виразів задається (у т) сума: 2т 28 кг, 1 т 5 кг, 5 т 4 ц?
1) 8,568 т; 2) 8,73 т; 3) 8,433 т; 4) 8,326 т.
2. Знайдіть рівняння, коренем якого є число 10:
1) х – 2,093 = 0,207;
2) 2,093 – х = 0,207;
3) 12,093 – х = 2,093;
4) х + 2,093 = 12,93.
3. Яке з наведених чисел дорівнює різниці 10 – 0,090908?
1) 9,010101; 2) 9,909092; 3) 9,090902; 4) 0,919192.
4. Яке з поданих чисел дорівнює сумі коренів рівнянь х – 1,048 = 0,909 і 1,005 – х = 0,044, округлений до сотих?
1) 2,92; 2) 1,19; 3) 1,2; 4) 2,91.
5. Яка з пар чисел є значенням власної швидкості катера проти течії, якщо швидкість течії річки 2,3 км/год., а швидкість за течією 18,1 км/год?
1) 16,2 і 13,9; 2) 15,8 і 13,5; 3) 20,4 і 18,1; 4) 20,4 і 22,7.
Варіант 2
1. Який з поданих виразів дорівнює вираженій у метрах сумі: 7 м 5 дм, 3 м 7 см і 2 м 88 мм?
1) 12,955 м; 2) 12,658 м; 3) 12,838 м; 4) 14,08 м.
2. Коренем якого з наведених рівнянь є число 2,005?
1) х + 1,195 = 3,22;
2) 3,2 – х = 0,195;
3) 2,005 – х = 0;
4) 1,005 + х = 2,005.
3. Яке з поданих чисел дорівнює різниці 4 – 2,9996?
1) 2,9994; 2) 2,0004; 3) 1,9994; 4) 1,0004.
4. Яке з названих чисел є сумою коренів рівнянь х + 5,4 = 10,3 і х – 3,8 = 8,9 з точністю до одиниць?
1) 17; 2) 18; 3) 17,6; 4) 16.
5. Яка з наведених пар чисел є записом значень власної швидкості катера і швидкості за течією, якщо швидкість течії річки 2,6 км/год., а швидкість проти течії 17,2 км/год.?
1) 14,6 і 12;
2) 19,8 і 22,4;
3) 19,8 і 14,6;
4) 19,8 і 17,2.
Коди відповідей:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |
В. 1 | 3 | 3 | 2 | 1 | 2 |
В. 2 | 2 | 3 | 4 | 2 | 2 |
IV. Домашнє завдання
Повт. п. 28-29, п. 30, № 857 (1,3,5,6), 865(2,4), робочі зошити: № 306,311.