Мета: перевірити рівень сформованості знань учнів за темою “Іменник”; розвивати мислення учнів, увагу, самостійність; виховувати культуру оформлення письмових робіт.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ
III. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ
1 варіант
1. Як називається зміна закінчень іменників?
А) Чергування;
Б) питання;
В) відмінювання.
2. У якому рядку всі наведені слова – іменники?
А) Літера, галасливий, крик, дощ;
Б) воля, соняшник, щедрість, ворота;
В) гнів, чалапає, влітку, джміль.
3.
А) Степи, гори, узлісся, підйом;
Б) буряки, мрії, серпи, вишні;
В) козак, борщі, м’ячі, книги.
4. Познач рядок, у якому всі слова в реченні записані правильно.
А) 3 важкою ношою Петрусь повертався додому.
Б) Сашко довго думав над складною задачею.
В) Кіт Мурко уважно спостерігав за мишою.
5. Запиши іменники у місцевому відмінку однини.
Книга –
Вільха –
Фіалка –
6. Запиши слова, вставляючи пропущені букви. Познач наголос у кожному слові.
Інж..нер, держава, трол..йбус, дисципліна.
7. Запиши словосполучення
Учень Петренко –
Добродій Іванюк –
Тренер Федір Миколайович –
8. Подані слова пов’яжи між собою. Визнач число, рід, відмінок іменників.
Пишуть, ручка.
Відпочивати галявина.
Дякувати, гості.
2 варіант
1. Як змінюються іменники?
А) За родами й числами;
Б) за відмінками й родами;
В) за відмінками й числами.
2. У якому рядку всі наведені слова – іменники?
А) Сузір’я, морквяний, злетіти, віддаль;
Б) обличчя, тінь, милість, лев’ячий;
В) солов’ї, українець, сьогодення, плащ.
3. У якому рядку всі іменники подано у формі множини?
А) Лани, задачі, краї, річки;
Б) пальми, бур’яни, цвяхи, довір’я;
В) вокзал, заєць, юність, прохання.
4. Познач рядок, у якому всі слова в реченні записані правильно.
А) Маленький Тарас потягнувся до тарілки з кашою.
Б) Під кручею туристи розбили намет.
В) Юхим насолоджувався тишою.
5. Запиши іменники у місцевому відмінку однини.
Дівчинка –
Райдуга –
Комаха –
6. Запиши слова, вставляючи пропущені букви. Познач наголос у кожному слові.
М..ханік, гв..нтівка, ш..ренга, тра..вай.
7. Запиши словосполучення у давальному відмінку.
Пан Василь –
Учитель Дмитро Григорович –
Брат Ігор –
8. Подані слова пов’яжи між собою. Визнач число, рід, відмінок іменників.
Читати, книжка.
Зустрітися, Микола.
Дякувати, друзі.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
– Які завдання виявилися найскладнішими? Чому?
– Яке – найцікавішим?
– Як слід працювати, щоб уникнути помилок?