УРОК 11
Тема. Письмове множення на двоцифрове число. Розв’язання задачі Складанням виразу
Мета: вправляти учнів у застосуванні письмового множення на двоцифрове число в процесі розв’язання задач; пояснити на прикладі можливість перевірки ділення з остачею; вдосконалювати обчислювальні навички.
Обладнання: предметні малюнки, картки для усної лічби.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
1) Зробити на дошці креслення: показати шлях хлопчика, записати розв’язання
2) Пояснити розв’язання двох перших виразів із № 79.
2. Завдання для опитування
– Записати в порядку зростання всі трицифрові числа, які можна записати цифрами 1, 5, 9.
– У записі числа 352 поміняти місцями цифри так, щоб число збільшилось.
3. Робота біля дошки
1) Обчислити: 18 – 13, 23 – 15, 21 – 29.
2) Олег купив 16 зошитів по 25 к. і 10 зошитів по 54 к. Скільки всього грошей заплатив Олег?
3) Посіяли 16 кг жита, а зібрали у 24 рази більше. Скільки кілограмів жита зібрали?
4. математичний диктант
– До числа 720 додати добуток чисел 6 і 7.
– Суму чисел 18 і 14 зменшити
– Знайти 1/4 від числа 36.
– Знайти число, якщо 1/8 його дорівнює 10.
II. Розвиток математичних умінь учнів
1. Записати вирази та обчислити їх значення.
– Зменшуване 85, від’ємник є добутком чисел 8 і 9.
– Ділене 56, дільник є різницею чисел 14 і 6.
2. Коментоване розв’язання прикладів № 83
3. Фізкультхвилинка
4. Робота за малюнком вправи № 84
Жабенятко не може відповісти на запитання. Допоможіть йому.
– Яка маса одного ящика?
– Яка маса трьох ящиків? Яка маса двох ящиків масла?
5. Аналіз та розв’язання задачі № 85
– Скільки часу витратить батько на дорогу на роботу і назад автобусом?
– Скільки часу витратить батько на дорогу на роботу і назад на метро?
– На скільки менше часу витратить батько на дорогу, якщо їздитиме на метро?
– На скільки менше часу витратить батько на дорогу на роботу і назад за 7 днів, якщо їздитиме на метро?
Після аналізу задачі вчитель пропонує сильнішим учням скласти вираз до задачі, а решті учнів – розв’язати її під своїм керівництвом.
6. Самостійне розв’язання прикладів № 86
7. Групова робота
Високий рівень | Достатній рівень | Середній та початковий рівень |
Для ферми учні зібрали 90 кг трави першого для, а другого дня – 60 кг. По скільки кілограмів трави нарвали учні за 2 дні на кожного кроля, якщо їх було на фермі 30? Розв’язати задачу двома способами | Для ремонту двох будинків витратили 13 банок фарби, по 3 кг у кожній. На перший будинок витратили 5 банок фарби. Скільки кілограмів фарби витратили для ремонту другого будинку? | Посадили 25 кг пшениці, а зібрали у 14 разів більше. Скільки кілограмів пшениці зібрали? |
III. Підсумки уроку
IV. Домашнє завдання
№ 87, 88.