Урок № 54
Тема. Площа прямокутника. Розв’язування задач і вправ
Мета. Вдосконалювати уміння учнів розв’язувати задачі на визначення площі прямокутника і квадрата. Розвивати логічне мислення і культуру математичної мови і записів. Виховувати інтерес до математики, самостійність, взаємодовіру.
Обладнання: лінійка, транспортир, таблиці, кольорова крейда.
Форми роботи: дидактична гра, “Геометричний пошук”.
Очікуваний результат:
Після цього уроку учні зможуть:
Визначати площу фігури.
Знаходити
Знаходити одиниці вираження площ земельних ділянок.
Потрібно всіма засобами навчати мистецтву доводити, – не забуваючи – при цьому і про мистецтво додумуватись.
(Д. Пайа)
Хід уроку
I. Актуалізація опорних знань
Чергові учні перевіряють наявність в учнів домашнього завдання.
Фронтальне опитування
Що таке одиничний квадрат?
Що означає визначити площу фігури?
За яким правилом знаходять площу прямокутника?
Записати формулу для обчислення площі прямокутника, квадрата.
Назвати одиниці виміру площі.
II. Розв’язування вправ
№ 827
1 м2 = 10000 см2
1 дм2 = 100 см2
№ 828
А = х, b = 2х
S = а * b =х * 2х = 2х2 (см2)
III. Закріплення вивченого матеріалу
№ 848
А = 2 м = 20 дм
В = 3 м 4 дм = 34 дм
Sкімнат – ?
S = а * b
S = 34 * 50 = 1700(дм2)
Відповідь: 1700 дм2
№ 849
Якщо площа прямокутника дорівнює 40 см2, то його сторони – 4 і 10 см – неправильне.
№ 450
8 м * 7 м = 56 м2 – площа класу.
56 м2 : 28 = 2 м2 – припадає на одного учня.
Відповідь: 2 м2.
№ 851
4 м * 5 м = 20 м2 – площа І кімнати
4 м * 4 м = 16 м2 – площа ІІ кімнати.
20 м2 + 16 м2 + 24 м2 = 60 м2 загальна площа квадрату.
Відповідь: 24 м2.
№ 852
А = 60 м
B = 25 м
S – ?
S – а * b
S = 60 м * 25 м = 1500 м2 = 15а
Відповідь: 15а.
№ 854
А = 1 км = 1000 м
В = 750 м
Скільки треба пшениці?
1000 м * 750 м = 750000 м2 = 75 га
120 кг * 75 = 9000 кг = 9 т – потрібно зерна.
Відповідь: 9 т.
№ 857
А = 3 см
В = 4 см
А = 6 дм
В = 8 дм
А = 12 м
В = 17 м
Відповідь: 6 см2, 24 дм2, 102 м2.
№ 858 (Практичне завдання)
№ 861
АВСD – квадрат
Sквадрат = 36 см2
Рпрямокутник = 2(а + b)
Рпрямокутник = 2(3 + 6) = 18(см)
Відповідь: 18 см.
№ 864
А + 2b, якщо а = 2796, b = 372
А + 2b = 2796 + 2 * 382 = 3540
№ 865
2 * 252 = 2 * 625 = 1250
133 = 13 * 13 * 13 = 2197
103 – 102 = 1000 – 100 = 900
IV. Підсумки уроку
Підбивається підсумок роботи команд, визначається особиста першість, виставляються оцінки, проводиться самооцінка учнів.
V. Домашнє завдання
§18. № 847, 853, 855, 856, 859, 862, 868.