СПОСІБ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧАСТИНАМИ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ У САНТИМЕТРАХ І ДЕЦИМЕТРАХ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 1-Й КЛАС

Урок 2. СПОСІБ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧАСТИНАМИ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ У САНТИМЕТРАХ І ДЕЦИМЕТРАХ.

РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: вдосконалювати обчислювальні навички учнів у межах 100, уміння розв’язувати задачі і креслити відрізки; формувати вміння додавати і віднімати числа частинами; розвивати увагу, математичне мовлення; виховувати взаєморозуміння під час організації спільної діяльності.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ

ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 4, завдання 10; 11)

Завдання 10

– Прочитайте приклади, у яких відповіді – круглі числа; менші від 40, більші від 40.

Завдання 11

– Складіть подібну задачу.

2. Усна лічба

– Полічіть від 20 до 40; від 53 до 69; від 78 до 100.

– Прочитайте числа: 27; 66; 30; 17; 93; 51; 78; 84.

– Продовжте лічбу: 100; 90; 80; …

– Збільшіть на 1: 11; 89; 43; 20; 52; 68; 99.

– Зменшіть на 1: 21; 66; 10; 78; 30; 100; 17.

3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

– Намалюйте три квадрати, три круги і 3 трикутники. Запишіть у квадратах числа першого десятка, менші, ніж 4; у кругах –

більші, ніж 8; у трикутниках – решту.

4. Математичний диктант

– Сума чисел 20 і 8.

– Сума чисел 15 і 4.

– Різниця чисел 13 і 3.

– Запишіть число, яке йде за числом 45.

– Скільки дістанемо, якщо до 12 додати 7?

– Різниця чисел 75 і 5.

– На скільки 49 більше 6?

– На скільки 1 менше 90?

Відповіді: 28; 19; 10; 46; 19; 70; 43; 89.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні ми повторимо ваші знання про те, що числа можна додавати і віднімати частинами.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 4-6)

Завдання 12. Усне виконання завдання

– Скільки десятків і одиниць у числах?

Завдання 13

Учні пояснюють прийоми обчислень і роблять висновок. Висновок. Числа можна додавати і віднімати частинами.

Завдання 14. Колективне опрацювання матеріалу

– Поясніть обчислення кожного виразу.

 СПОСІБ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧАСТИНАМИ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ У САНТИМЕТРАХ І ДЕЦИМЕТРАХ. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Завдання 15

Учні “ланцюжком” розв’язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта – у зошитах.

Завдання 16

Учні складають задачу усно. Розв’язання записують самостійно. Учитель перевіряє.

Завдання 17. Письмове виконання завдання з коментуванням

– Яка довжина відрізка в сантиметрах?

– Запишіть її в дециметрах і сантиметрах. Накресліть такий відрізок у зошиті.

Завдання 18

Учні називають у кожній парі чисел більше число.

Завдання 19. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.

Грали – 10 х.

Вийшли – 2 х.

Продовжили гру – ?

Після цього учні працюють самостійно, один учень – за закритою дошкою.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра “Порівняй”

 СПОСІБ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧАСТИНАМИ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ У САНТИМЕТРАХ І ДЕЦИМЕТРАХ. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

2. Самостійна робота

1)  СПОСІБ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧАСТИНАМИ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ У САНТИМЕТРАХ І ДЕЦИМЕТРАХ. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

2) 1 варіант 2 варіант

1 дес. 3 од. = 1 дес. 9 од. =

5 дес. 0 од. = 7 дес. 5 од. =

2 дес. 6 од. = 9 дес. 1 од. =

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

– Іванко живе в 12-поверховому будинку на 9 поверсі, якщо рахувати згори. На якому поверсі живе Іванко?

Розв’язання

Можна намалювати будинок, а можна розв’язати задачу і без малюнка, дізнавшись, скільки поверхів будинку знаходиться нижче за Іванка (12 – 9 = 3). Відповідь: на 4 поверсі.

– У Василька і Миколки разом 15 марок. Василько подарував з них Миколці 2 марки. Скільки стало у них разом марок після цього? (Це – завдання-жарт. Марок залишилося, скільки й було,- 15.)

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– Як можна додавати числа?

– Наведіть приклади.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 6, завдання 20; 21.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)


СПОСІБ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧАСТИНАМИ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ У САНТИМЕТРАХ І ДЕЦИМЕТРАХ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ - Плани-конспекти уроків по математиці


СПОСІБ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧАСТИНАМИ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ У САНТИМЕТРАХ І ДЕЦИМЕТРАХ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ