АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ
Урок 60. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 2. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ
Мета: скласти таблицю ділення на 2; формувати обчислювальні навички учнів; розвивати вміння пояснювати особливості, закономірності, аналізувати, зіставляти, порівнювати; розширювати світогляд; виховувати пізнавальний інтерес.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 76, завдання 474; 475)
Завдання 474
– Прочитайте вирази на ділення, які ви склали з
Завдання 475
– Скільки всього туристів?
2. Усна лічба
1) Обчисліть.
– Знайдіть приклади з відповіддю 22.
– Який з цих прикладів можна записати за допомогою дії множення? Запишіть.
11 – 2 = 22
– Що означає в цьому виразі число 11? 2?
2) Обчисліть.
3) Гра “Шифрувальники”.
– Розшифруйте тему уроку.
3. Хвилинка каліграфії
– Запишіть отримані числа.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми складемо таблицю ділення числа 2.
IV.
1. Робота за підручником (с. 76-77)
Завдання 476. Колективне опрацювання матеріалу
Завдання 477. Колективне опрацювання матеріалу
– Прочитайте таблицю множення числа 2 і таблицю ділення на 2, які подано в іншій формі запису.
Завдання 478
Учні обчислюють, користуючись таблицею ділення на 2.
Завдання 479. Коментоване розв’язування задач за допомогою таблиці ділення на 2
Завдання 480*
Учні за допомогою вчителя пояснюють обчислення.
– Скільки гравців у командах? (12 – 2 = 10)
– Скільки гравців у кожній команді? (10 : 2 = 5)
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Розв’язування виразів за допомогою таблиці ділення на 2
1) 18 : 2 + 6
12 : 2 + 5
16 : 2 + 37
2) Робота над задачами.
– У бібліотеці було видано 14 книг, по 2 книги кожному відвідувачу. Скільки було відвідувачів?
– У двох коробках всього 12 олівців, порівну в кожній коробці. Скільки олівців в одній такій коробці?
2. Обчислення значень виразів
3. Розв’язування задач
– Купили 9 коробок ялинкових іграшок по 2 іграшки в кожній і ще 6 кульок. Скільки всього іграшок купили?
– 18 цукерок роздали дітям по 2 штуки. Скільки дітей отримали цукерки?
– У три бідони налили 100 л молока. У перший з них – 35 л, у другій – 37 л. Скільки літрів молока налили в третій бідон?
– На пришкільній ділянці працювали 22 хлопчики і 15 дівчаток. У приміщення перейшли працювати 8 дівчаток. Скільки учнів залишилося працювати на пришкільній ділянці?
Розв’яжіть цю задачу різними способами.
4. Офтальмологічна пауза
5. Розв’язування логічної задачі
Три брати вчилися в різних класах однієї школи: Іван, Сашко і Сергій. Іван був не старший від Сергія, а Сашко – не старший від Івана. Назви ім’я старшого з братів, середнього, а потім – молодшого.
Відповідь:
Іван | Сашко | Сергій | |
Старший | – | – | + |
Середній | + | – | – |
Молодший | – | + | – |
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
– Що нового дізналися на уроці?
– Розкажіть таблицю ділення числа 2.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 77, завдання 481; 482.