Особливості узгодження присудка з підметом, вираженим словосполученням або складноскороченим словом – Просте речення

СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

Просте речення

Особливості узгодження присудка з підметом, вираженим словосполученням або складноскороченим словом

Присудок узгоджується в множині з підметом – словосполученням, вираженим іменником у називному відмінку та іменником в орудному відмінку з прийменником з. Рано звечора погасили світло син з матір’ю (Панас Мирний).

Присудок узгоджується в множині й однині з підметом, вираженим кількісним числівником та іменником у називному чи родовому відмінку. Шість чоловіків увійшли в ліс (І. Нечуй-Левицький).

Як напише один дурень, то сто розумних не розбере (Народна творчість).

Присудок узгоджується в однині з підметом – словосполученням, вираженим іменником зі словами Багато, більшість, мало, чимало, частина, решта, кілька тощо. Багато років минуло з того часу, чимало води втекло. Пройшло в мовчанні кілька хвилин (М. Коцюбинський).

Присудок узгоджується з підметом – складноскороченим словом у тому ж роді і числі, що й основне слово у словосполученні, від якого утворено абревіатуру. ХНУ (Харківський національний Університет) виховав у своїх стінах багатьох видатних учених. БМУ (будівельно-монтажне Управління) розпочало реконструкцію.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Особливості узгодження присудка з підметом, вираженим словосполученням або складноскороченим словом – Просте речення - Довідник з української мови


Особливості узгодження присудка з підметом, вираженим словосполученням або складноскороченим словом – Просте речення