ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ

Мета: розглянути табличні випадки ділення з остачею; повторити алгоритм письмового ділення на одноцифрове число; розвивати логічне мислення, обчислювальні навички; формувати компетентність уміння вчитися; виховувати пізнавальні інтереси.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення

– Укажіть стрілкою маршрут від найменшої відповіді до найбільшої.

 ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ. РОЗВЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ

– З’єднайте стрілками вирази з однаковими відповідями.

 ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ. РОЗВЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ

src="/image/2/image051_58.jpg" class=""/>

3. Математичний диктант

– Скільки становить 2/6 години? 3/4 хв? 3/100 кг? 5/100 ц?

– В Олі є 1 грн. На g – вона купила 4 однакові гумки. Скільки коштує 1 гумка?

– 3 якою швидкістю повз равлик, якщо за 2 години він проповз 8 метрів?

4. Робота в групах

Завдання 3 (с. 24)

1) 217; 237; 257; 277; 297.

2) 175; 150; 125; 100; 75; 50.

3) 8; 7; 9; 6; 10; 5; 11; 4; 12; 3; 13; 214; 1.

5. Аналіз самостійної роботи

Аналіз помилок, допущених учнями під час виконання самостійної роботи з метою запобігання цих помилок на контрольній роботі.

6. Зарядка для очей

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Підготовча

вправа (завдання 746)

2. Пояснення вчителя (завдання 147)

Учитель пояснює алгоритм письмового ділення з остачею на одноцифрове число.

3. Первинне закріплення нового матеріалу

Завдання 148 (фронтально)

 ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ. РОЗВЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ

4. Фізкультхвилинка

IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Розв’язування задач

Завдання 149(1)

Учні ознайомлюються із задачею за текстом підручника. Фронтально складають план розв’язання задачі. Розв’язання кожен учень записує самостійно з наступною взаємоперевіркою в парах. Сильніші учні розв’язують задачу виразом, решта – по діях.

1) 218 + 436 = 654 (кг) – фруктів продали;

2) 700 – 654 = 46 (кг) – фруктів залишилося;

700 – (218 + 436) = 46 (кг)

Завдання 149(2)

1) 218 • 2 = 436 (кг) – продали після обіду;

2) 218 + 436 = 654 (кг) – фруктів продали за день;

3) 700 – 654 = 46 (кг) – фруктів залишилося;

700 – (218 + 218 • 2) = 46 (кг)

2. Практична робота. Робота в групах (завдання 151)

Учні будують коло з діаметром 4 см, позначають центр кола. Будують відрізок ОС, так, щоб точка С не належала кругу.

3. Колективне розв’язування рівнянь (завдання 150)

Перш ніж розв’язувати рівняння, учні пригадують, як знаходити невідомі доданок, зменшуване, ділене, дільник, множник.

Х = 200, х = 620, х = 25 600, х = 70, х = 41

4. Завдання для допитливих “Банк математичних цікавинок”

Завдання 152 (усно)

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завдання 153; 154 (с. 23).

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що нового дізналися на уроці?

– Що ви очікували від уроку?

– Чи виправдалися ваші очікування?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)


ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ - Плани-конспекти уроків по математиці


ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ