ПОЗНАЧЕННЯ ТОЧОК, ВІДРІЗКІВ ЛІТЕРАМИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

Урок 28. ПОЗНАЧЕННЯ ТОЧОК, ВІДРІЗКІВ ЛІТЕРАМИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ

Мета: ознайомити учнів з позначенням точок, відрізків літерами латинського алфавіту; вчити порівнювати довжину відрізків на око; розвивати спостережливість; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

– П’ять веселих ведмежат

За малиною в ліс поспішають.

Злякався

раптом один –

Утік і сліду нема.

Скільки сміливих ведмежат

За малиною в ліс поспішають? (4)

– їжачок по лісу йшов,

На обід гриби знайшов:

Два під березою,

Один під осикою.

Скільки їх буде

У плетеному кошику? (3)

2. Усна лічба

– Розгляньте будиночок.

 ПОЗНАЧЕННЯ ТОЧОК, ВІДРІЗКІВ ЛІТЕРАМИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ

– З яких геометричних фігур він складений? (Трикутник, круг, чотирикутник)

– Скільки чотирикутників? (3) Скільки кружечків? (1)

– Яких фігур більше – чотирикутників чи кружечків? (Чотирикутників)

– На скільки більше? (На 2)

– Складіть нерівність.

(2 > 1)

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 35)

Завдання 1

– Які геометричні фігури ви бачите?

– Математики їх позначають буквами латинського алфавіту. Точку позначають великою літерою латинського алфавіту.

Називають: “Точка А”.

– Скільки прямих провели через одну точку? (3)

– Поміркуйте, скільки найбільше прямих можна провести через одну точку? (Багато, безліч)

– Кажуть: “Прямі перетинаються в одній точці”. Скільки прямих можна провести через дві точки?

– Через дві точки можна провести лише одну пряму.

Завдання 2

– Скільки точок ви бачите? Назвіть їх буквами.

– Якщо дві точки з’єднати частиною прямої, то отримаємо відрізок. Ці точки називають кінцями відрізка. Кінці відрізка позначають великими літерами латинського алфавіту.

Називають: “Відрізок АВ”.

Завдання 3

– Скільки відрізків на малюнку?

– Який відрізок найдовший? найкоротший?

– Скільки відрізків однакової довжини?

Завдання 4

– Які числа на яблуках?

– Які приклади на гусені?

– До якого яблука повзе кожна гусінь?

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Самостійна робота. Розв’язування прикладів на додавання

1 + 2 =

2 + 4 =

4 + 3 =

3 + 1 =

3 + 3 =

4 + 1 =

2. Лічба предметів. “Чарівні фігурки”

Учитель демонструє картку з цифрою, а діти викладають відповідну кількість фігурок.

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– Як позначають точки?

– Скільки прямих можна провести через одну точку?

– Скільки прямих можна провести через дві точки?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ПОЗНАЧЕННЯ ТОЧОК, ВІДРІЗКІВ ЛІТЕРАМИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ - Плани-конспекти уроків по математиці


ПОЗНАЧЕННЯ ТОЧОК, ВІДРІЗКІВ ЛІТЕРАМИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ