УРОК 67
Тема. Уявлення про звичайні дрби
Мета: навчити застосовувати знання про звичайний дріб, його запис та зміст для розв’язування простих задач на дроби; перевірити засвоєння учнями названого матеріалу.
Тип уроку: застосовування знань, умінь і навичок.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
1. Вибірково перевіряються зошити із домашнім завданням.
2. Індивідуально. 4-5 учнів отримують завдання на матеріал, що пройдений на попередніх уроках теми (можна запропонувати №№ 236 з робочого зошита).
3. Фронтально.
1) Який із наступних записів є записом дробу зі знаменником 17 і чисельником 5?
А) ; б) ; в) ; г) .
2) Яку частину кола становить заштрихована фігура на рис. 100? Яку частину становить незаштрихована частина?
3) У саду росло 24 сливи, що становить усіх дерев. Скільки дерев росло в саду?
4. Знайдіть суми чисел 12 і 9.
II. Застосування навичок
Розв’язування вправ з підручника
№ 670. Вправа на закріплення
№ 673. Розв’язання. Спочатку треба зайти площу квадрата:
S = 82 = 64 (см2),
Потім записати дріб, який показує заштриховану частину квадрата.
А) Квадрат поділено на 8 рівних частин (8 – це знаменник), заштриховано 2 таких (нижче 2-чисельник), від 64 см2 – це 64 = 8 -2 = 16 (см2).
Б) Квадрат поділено на 16 рівних частин, не заштриховано 6 таких частин, отже, заштриховано частини квадрата, тобто 64 : 16 – 6 = 24(см2).
Відповідь. 16 см2; 24 см2.
№ 681.
1) 612 : 17 – 5 = 180 (т) ячменю – Івану;
2) 612 – 180 = 432 (т) – решта;
3) 432 : 16 – 9 = 243 (т) – Назару;
4) 432 – 243 = 189 (т) – Тарасу
[або: 3) – Тарасу; 4) 432 : 16 – 7 = 189 (т)].
Відповідь. 189 (т).
№ 689.
1) 342 : 12 – 25 = 675 – сума;
2) 675 – 324 = 351 – другий доданок
[або 1-й доданок – , другий 25 – 12 = 13, .
2) 342 : 12 – 13 = 351 – другий доданок].
Відповідь. 351.
III. Самостійна робота
Варіант 1 [2]
1. Виразіть у метрах [у квадратних метрах]:
1) 5 см; 2) 3 дм; 3) 4 дм 2 см; [1) 8 см2; 2) 4 дм2; 3) 5 дм2 7 см2.]
2. Розв’яжіть задачу.
1) У хлопчика було 56 зошитів, з них становили зошити в клітинку. Скільки зошитів у клітинку було у хлопчика?
2) У саду росло 36 яблунь, що становило усіх дерев. Скільки дерев росло в саду?
[1) У класі 32 учні, з них хлопчиків. Скільки хлопчиків навчається в цьому класі?
2) Купили 6 кг шоколадних цукерок, що становить усіх куплених цукерок. Скільки цукерок було куплено?]
3*. Знайдіть число, якого становлять числа 210.
[Знайдіть число, якого становлять числа 350.]
IV. Домашнє завдання
П. 22, № 671; 674; 688; 690, на повторення № 692.