Мета: закріпити знання учнів про написання вивчених букв, складів та слів з ними; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; формувати навички письма під диктування; розвивати зв’язне мовлення, граматичну пильність; виховувати старанність, охайність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Гра “Упіймай звук”
– Якщо в слові є звук [к] – плесніть у долоні.
Їде Зайчик у трамваї
І довкола позирає.
Тут підходить Їжачок
І говорить: Ваш квиток! –
Червоніє Зайчик густо
І
Пожував Їжак листок.
– Це,- говорить,- не квиток.
Доведеться вам зійти
І додому пішки йти.
І. Січовик
– Де їхав Зайчик?
– Що попросив показати його Їжачок?
– Що Зайчик показав замість квитка?
– Що сказав на це йому Їжачок?
2. Робота над загадками. Звуко-буквений аналіз слів-відгадок
– Били мене, били, на шматки порвали,
У воді мочили, по траві валяли,
Одну половину з кашою поїли,
Другу половину на плечі наділи. (Льон)
– Солоне, а не сіль,
Біжить, а не річка,
Блищить, а не золото.
Коли б угадати та менш
– На воді – не пливе й не втопає.
На вогні – не тліє й не горить.
На піску – слідів не залишає.
По соломі йде – не шелестить. (Тінь)
– Із букв розрізної азбуки викладіть слова-відгадки.
– Назвіть букви в словах. Яка буква спільна в усіх словах?
– Складіть звукові схеми слів.
– Назвіть послідовно всі звуки у словах.
III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ. РОБОТА В ЗОШИТІ (с. 64)
1. Робота над загадкою
– І зелена, і колюча,
І пухнаста, і пахуча
Посеред кімнати стала,
Нас зі святом привітала. (Ялинка)
– Про яку зелену гостю йдеться в загадці?
– З яким святом вона нас вітає?
– Розгляньте ялинку на сторінці зошита.
– Хто кружляє навколо ялинки?
– Чим прикрашена наша ялинка?
– Що ви бачите на кульках?
– Зніміть з ялинки кульки з буквами. Напишіть букви, що зображені на кульках у рядках.
Колективний запис букв з коментуванням. Учні пригадують елементи, з яких складаються букви, називають їх.
Фізкультхвилинка
Руки в сторони та вгору,-
На носочках піднялись.
Підняли голівку вгору
Й на долоньки подивись.
Руки в сторони розводим,
Опускаєм плавно вниз.
Присідати ми почнем,
Добре ноги розімнем.
Раз присіли – руки прямо.
Встали. Знову все так само.
Вправу дружно почали,
Нахил вліво – раз, два, три!
Повертаємося вправо.
Все виконуємо гарно.
Вліво, вправо повернулись.
Ось розминці вже й кінець.
Хто ж старався – молодець!
2. Підсумок роботи за першою частиною зошита для письма
– Ми завершуємо першу частину зошита для письма. Це зошит, у якому ви зробили свої перші кроки з опанування навичками красивого письма. Погортайте сторінки зошита. Згадайте, які букви навчилися писати. Знайдіть найбільш удалі сторінки. Згадайте завдання, які вам було виконувати складно.
– Позаду у вас – зимові канікули та новорічні свята.
3. Бесіда про новорічні свята
– Як святкують Новий рік у вашій сім’ї?
– Як ви святкуєте Різдво?
– Хто з вас ходить щедрувати? колядувати?
– Які колядки і щедрівки ви знаєте?
– Давайте розучимо колядку! Обов’язково ознайомте із нею своїх рідних і знайомих.
Коляд, коляд, колядниця,
Добра з медом паляниця,
А без меду не така,
Дайте, дядьку, п’ятака.
Одчиняйте скриньку,
Та давайте сливку.
Одчиняйте сундучок
Та давайте п’ятачок.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
– Що цікавого було на сьогоднішньому уроці?
– Чим він вам запам’ятався?