Урок 113
Тема. Аналіз контрольної роботи. Текст, його головна думка, заголовок. Порядок виконання звуко-буквеного аналізу слова. Порядок розбору слів за будовою
Мета: повторити й закріпити в учнів поняття про текст як зв’язне висловлення певної думки, повторити порядок звуко-буквеного аналізу слова і порядок розбору слів за будовою; розвивати вміння підбирати заголовок до тексту, який би виражав головну думку; виховувати патріотичні почуття.
Обладнання: картки для гри.
ХІД УРОКУ
I. Аналіз контрольної роботи
II.
Завдання 196 (1) запропонувати виконати самостійно.
Завдання 196 (2, 3) опрацювати усно колективно.
III. Оголошення теми й мети уроку
– Визначте теми, які сьогодні ми будемо повторювати.
– А які вміння ми будемо вдосконалювати?
IV. Закріплення та систематизація знань
1. Колективна робота із вправою 200
Завдання 200 (1) – усно.
– Яка тема тексту?
– Поясніть, чому ви дібрали саме такий заголовок.
– Який зв’язок існує між темою і заголовком тексту?
– Зараз ми пограємо у гру “Хто швидше?”.
–
– Які ще букви можуть позначати два звуки?
– А чи може один звук позначатися двома літерами?
Завдання 200 (3) опрацювати письмово коментовано (два учні працюють на дошці).
2. Самостійна робота з підручником (вправа 201)
3. Робота у парах (за вправою 197)
Завдання 4 опрацювати колективно.
– Чому саме ці іменники можуть бути заголовком цього тексту?
4. Робота за вибором (вправа 204)
– Виберіть і розберіть за будовою слова у такому порядку: іменник, дієслово, прикметник.
– Чому ніхто не зумів розібрати за будовою прикметник? (Тому що його там немає.)
– Виберіть і розберіть іменник з нульовим закінченням.
– Визначте способи творення слів квітник, розквіт.
– Що ви можете сказати про ці слова?
– Розмістіть слова вправи в алфавітному порядку. Поясніть, як будете міркувати.
5. Коментар до домашнього завдання
V. Підсумок уроку
Командна гра
Кожна команда отримує картку із словом.
Прекрасного Деревце Ввечері
Дається одна хвилина на обговорення в команді можливих завдань. На дошці прикріпити картки:
Кожна команда швидко вибирає таблички до своїх слів.
Потім кожна команда отримує завдання зробити звуко-буквений аналіз свого слова (усно чи письмово).
Звернути увагу на ненаголошені голосні у словах.
– Які вміння ми сьогодні вдосконалювали?
VI. Домашнє завдання
Вправа 208; дібрати заголовок до складеного тексту.